Eli onko täällä ihmisiä jotka ovat tuonne laittaneet hakemusta? Insta kuvien perusteella oli ihan kivoja, aluehan jakaa kyllä mielipiteitä.
Jakomäentie 4-6 uudisrakennukset, oletko hakenut?
9
649
Vastaukset
- tr123
Hakemus laitettu. Jonkin aikaa mietin tuota maineasiaa. Jakis taitaa kuitenkin olla nykyisin ihan kelpo paikka asua. Peruspalvelut löytyy ja jopa uimahalli. Jakomäki on enemmän luontolähiö, kuin esim. Malmi, jossa ei välttämättä pääse lenkkipolulle kotitalon kulmilta.
Stadin asunnot harrastaa uudenlaista markkinointia. Siitä voisi päätellä, että tätä uutta savutonta kohdetta ei ole kaavailtu pääsääntöisesti maahanmuuttajille, vaan muillakin on mahiksia.
Olisi mukava päästä hissittömän talon ylimmästä kerroksesta uuteen kotiin, jossa ei tarvitsisi pitää homeenhajuista asuntosaunaa ruukku- ja kukkamultavarstona; vaatteita tms siellä ei voi säilyttää.
Metro-lehdessä haastatellun eläkeläisrouvan kommentit olivat niin mukavia, että pistin hakemuksen menemään. :-) - muuttasinheti
ihan siisti alue ja kaunistakin, komeita puita ja turhaan haukutaan Jakomäkeä, se oli silloin joskus ennen huonoa seutua, ei enää..
- uhihouo
Hakemus jätetty , katsotaan miten käy.
- Jakikseen
Hain Jakomäentie 6:n yksiöitä. Vuokrat todella edulliset uudesta yksiöstä Helsingissä. Alue ei ehkä se paras mahdollinen, mutta eiköhän tuolla asustelisi.. Plussaa savuton talo ja kaikissa asunnoissa lasitettu parveke. Nyt vaan jännäämään tärppääkö. Luulen että alueen maineen takia hakijoita ei ehkä pilvin pimein ole, siksi kämppiä markkinoidaankin nyt jopa Instagramissa.
- Hakija7
Oho, yli 2000 hakemusta jätetty uusiin Jakomäen asuntoihin. Tais Insta- kampanja purra.
- uehruisa
Milloinkohan alkaa tarjouksia tippumaan, täällä odotellaan..
- ospe1303
Vasta helmikuun loppuun mennessä ilmoitetaan tarjoukset :( Menee varmaan ensi vuoden puolelle.. Itsekin hain yksiöitä sekä halvimpia kaksioita.. Yksiössä puolittuisi nykyiset asumiskulut ja ei tarvitsisi asua niin huonokuntoisessa..
Tänään sain tietoa että tarjous tulee kolmiosta , eli joululahja perheelle 😆
- JD686
Samoin täällä,tarjous tuli ennen joulua 4H K talon pääty ylin kerros.Olin heti yhteydessä stadin asuntoihin ja kerkesivät ennen joulua lähettämään vahvistuksen tarjouksestakin,kun laitoin liitteet sähköisesti sinne samana päivänä.Heka jakomäkeennkin olin yheydessä ja vuokrasopimus allekirjoitetaan vuodenvaihteen jälkeen,myös sähköisesti onnistuu,kevättä ja muuttopäivää odotellessa.Lapset jatkavat kouluja missä nytkin ja itse osaavat kulkea sen verran kun ikää jo on,muutama vuosi enää peruskoulua jäljellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial281828Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1571802Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3501545- 1451160
Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2131154Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221128- 285995
- 11995
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt4979Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49938