Helsingin Kalliossa väkivaltaa ja useita poliisipartioita paikalle sekä sensuuria.
Tämä suomalainen uutisten sensuuri on aivan sairasta. Uutistenhan pitäisi informoida ja varoittaa sekä ehkäistä tiedostettuja vaaratilanteita.
Asiaa pitää saada muutos suorilla toimenpiteillä.
(presidentti Kekkosta lainaten "kyllä niitä lakeja saadaan nopeastikin laadittua Suomen etujen mukaisiksi")
Raaka väkivalta ja törkeä rikollisuus on kasvanut Suomessa räjähdysmäisesti 90 luvulta!
Asioita pitää tuoda julkisuuteen eikä hyssytellä!
Muuten täällä ollaan raiskaajien, pyromaanien, murhaajien sekä talousrikollisuuden luvatussa maassa.
Tässä hyvä esimerk: 90 luvulla Suomeen tuli paperittomia elintasopakolaisia josta lukion opettamammekin osasi kertoa. Ja näitä on tullut Suomeen paljon 90 luvulla elintasopakolaisiksi ja viranomaiset eivät tehneet silloin mitään!!!
Nämä tyypit taas organisoivat lisää "Maanpäälliseen paratiisiin" maamiehiään eli suomeksi sanoen rikollisuuden monimuotoisuus rantautui neitseelliseen Suomeen 90 luvulla.
Asia on tosi. Tiedän tapauksia 90 luvulta, jossa tyypit olivat tulleet Eu:n ulkopuolelta Suomeen mm. Kosovosta.
Eikä heitä ole vieläkään karkoitettu pois Suomesta vaikka riittävät perusteet olivat olemassa.
Vinkki: Nyt olisi hyvä tuoda julkisuuteen isosti esille 90 luvulla tulleiden elintasopakolaisten nykyiset yritykset - ja miten nämä tyypit pyörittää (kioskejaan) sekä mistä se raha tulee näille tyypeille elämiseen.
Miksi kukaan ei tee mitään?
Tällä tavallahan paljastuisi isot talousrikollisuuspesäkkeet, väkivalta, orjakauppa, yms rikollisuus. Ja Suomi hyvinvointi valtiona lähtisi nousuun.
Suomalaisten on saatava / oikeus tietää mitä oikein tapahtuu maassamme.
Vielä yksi vaiettu totuus: Ylöjärven pakolaiskeskuksessa on tapahtunut seksuaalirikoksia, mitkä täyttävät selvät seksuaalirikosten tunnusmerkit , mistä on käsketty olla vaiti.
Suomalaisilla on oikeus tietää...
Sensuuri rikollisuudessa
2
219
Vastaukset 2
- Suomi-Suomalaisille
Samaa rikollisuuttahan se on ihan kanata suomalaistenkin keskuudessa josta siitäkin vaietaan esim. viranomaisten rakenteellinen rikollisuus.
ja kukapa siitä hyötyy kun vaietaan esim. ulkomaalaisten tekemistä rikollisuuksista? no totta kai rakeneteellinen ( virkamies rikollisuus) joihin aina liityy politikointia..
Ensin oma tontti ja sitten vasta muitten.
Hallituksin nyt leikasi kaikein köyhimiltä ja kansa joka lammas lauman tavoin vain korkeintaan määkii yksilö tasolla ilman sille kuuluvaa joukko voimaa. - Harmaatalous
Minna Seessalon lukuisat firmat, mitä tämä on on? Osa on todellisia firmoja, osa aputoiminimiä!!!!! Onko laillista ja mitä kaikkea voi hyödyntää firman verotukseen? Tiliasema Minna Seessalo, sitten löytyy sataossajat...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1651720Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1541310Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset220945- 71877
- 55776
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63747- 46735
- 89701
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt198637Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”143594