Meni Opel Corsa 1.4 cm. - 1996 toisenkerran perättäin katsastuksesta kerralla läpi. Ongelma siinä on ettäämittarivalot herkestoimimasta. Siinä on se pyöritettävä kirkkaustäätö. Taas kellon-, päivämäärän ja ulkolämpötilan näyttö toimii keskellä. Mistä rupeaisin vikaa etsimään?
Opel Forssa mittarivalloongelma.
16
1111
Vastaukset
- Voi.sinua
Jos sinulla on Opel, niin ensimmäisenä kannattaisi lähteä etsimään vikaa omasta päästä. Siihen löytyy valkotakkisia ammattilaisia.
- kaikkea-sitä-onkin
Mikä halvattu on otsikon Opel Forssa? Joku Grand Luxus -malliko??? Teurasjätteeen hajuinen ruostekippo.
- RuostekippoJOuutena
Mitä muuta opelilta voi odottaa??
- lepoo
Mittarivalot ei toimi päivävaloilla, ainoastaan yö valoilla!
- Oupel
Tarkista ensiksi auton sulakkeet tai ja jos on vielä auton käsikirja olemassa,niin siitä näet sulakekartan ja sen mukaan toimit.Mittaristosta on voinut mennä myös lamput pimeiksi ja se vaatii jo enemmän töitä...
- paalaamon_äijä
Päästä se tuskistaan ja vie paalattavaksi.
- Eierkkienkaveri
Juu ei näkynyt sulakkeista että on palaneet. Ei ollut ohjekirjaa. Mittasin sitten yleismittarilla, seitsemäntoista sulake oli palanut ja nyt pelittää. 2/3 vastaajista on kusipää erkkejä. Kiitos näille 1/3 lopuille :). :)
- Forssan.ooppeli.on.rikki
Luuletko kuule Mr. Opel Forssa, että joku ottaa sua tosissaan?
- kateellinen.köyhä
Miulla on vaan Opel Huittinen. Mistäs tommosen Forssan sais?
- Opel_tietokeskus
Opel Raisio kiihtyy parhaiten 0-100km/h. Vääntöä löytyy!
- Kovin_tojotero
Mulla vain tojotero toijala ja mopoautotkin menee ohi kun työnnän toyotaani.
- OpelHämeenkyrö
Opel Hämeenkyrö soveltuu myös peltotöihin. Ainakin lannanajoon.
- Rääkkylän-Ooppel-Miäs
Kävin eilen katsomassa uuden karhea vm.87 Opel Rääkkylää. Ajan ja ruosteen patinoimassa korissa oli sitä jotain, kuten myös paskanhajuisessa kabiinissa. Pystyi oikein sielunsa silmin näkemään, kuinka renkipoika on polkenut autoa pitkin soratietä suoraan navetasta tultuaan ja töräytellyt mädän kananmunan ja hapankaalin yhdistelmältä tuoksuvia märkiä pikku pierujaan repaleisten haalariensa läpi suoraan siihen kuskin jakkaralle. Kyydissä on ollut renkipojan kolme tyttöystävä lammasta ja matka on jatkunut lemmentöitä tekemään hiekkakuopalle.
Kyllä Ooppelissa on tunnelmaa.!- fdfdfg
Mikä rääkkylän miestä vaivaa henkisiä ongelmia.Rääkkylä paikkakunnan nimihän kertoo jo paljon,kuka kehtaa asua rääväkylässä.Taidat kertoa omista kokemuksistasi omasta eka toyotastasi renkipoikana.Asialliseen kysymykseen asiallinen vastaus.Muutkin idiootimaisia vastaksia antaneet,onko pakko roikkua täällä.Jos elämä murjoo,älkää purkako sitä täällä.
- Terkut_Rääkkylään
Meniö födöfägetillä kavanoppa turhan syvälle nenään? Vai vituttaako vaan, kun joku kirjoitti omaelämänkertaasi ilman lupaa?
- Huhhah.hei
Voi jumalauta! Opel Forssa... anna mun kaikki kestä :D :D :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1956808- 1592006
- 1131668
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551218Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢481074Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu991045Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6967Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251934- 41909