Femisoijan syöjät haloo

Eve

Mitä kokemuksia on femisoija plussasta? Gynekologi suositteli kun "oikeita hormoneja" en voi käyttää. Apua tarvitsisin kuukautisvaivoihin, makeanhimoon, kiukutteluun :) ym. oireisiin. Koskahan näkyy tuloksia, vai näkyykö koskaan? Onko kenellekään tullut sivuoireita, mulla ainakin vatsa oireilee parin käytön jälkeen, ilmavaivat ihan hirveät, vatsa kipeä. Jääkö nuo vatsavaivat pois kun vain sitkeästi jatkaa käyttöä? Kertokaa kokemuksianne!

5

1266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaskinen

      Eikös äsken julkaistu tutkimustieto, että kasvisestrogeenit eivät korvaa oikeita hormoneita. Tässä mielessä ne ovat tehottomia. Antioksidanttivaikutukset ym. ovat eri juttu.

    • Lumimies

      Onko femisoija vain naisille tarkoitetttu? Sitähän mydään ruokakauppojen hyllyistä. Herkullistakin...

      • @nttu

        FEMIsoija-nimestä voi päätellä jotain. Kaupassa myydään lapsille ja naisille omia tuotteita. Saahan niitä tietysti muutkin käyttää.


    • sanjove

      eve: erinomaisia kokemuksia, ainakin minulla (23v.) ja mummullani (68v.), "vaikutusajasta" en osaa sanoa. molemmat olemme käyttäneet -soija tuotteita useampia vuosia. suosittelen kokeilemaan myös sukl. makuista chocosoijaa vaikka herkkupäivinä. sekoita esim. luonnonjugurttiin. näin ei ainakaan itsellä vatsavaivoja.
      lumimies: miehille on oma vastaava tuote mistersoija, mutta tuskin femisoijan käytöstä miehelle haittaa on.

    • Anonyymi

      Makeanhimoon auttaa kromi, jota itse käytin ihan tabletteina. Sitä voi saada jostain ruuastakin. Kannattaa tutkia. Femisoijan auttaa myös virtsanknarkailuun. Sen takia ajattelin kokeilla sitä. Virtsankarkailuun on kyllä lääkekin, parempihan se ois jos jokin muu siihen auttaisi. Lääke on kyllä aika kallis 116,85e kylläkin 3kk annos. Kromia löytyy luonnosta monissa muodoissa. Katso Googlesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      356
      2447
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      60
      2034
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      111
      1712
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1415
    5. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      185
      1390
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      73
      1344
    7. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1335
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1267
    9. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1237
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1076
    Aihe