ikävä sanoa mutta paha navetanhaju hänessä. vaikka on käynyt suihkussa. eikö sitä saa millään pois? erittäin hiukset ja sukuelinten karvoitus haisee. :(
poikakaveri haisee
hyhbyäk
482245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Käy sää sikalas,kyllä lähtee navettahajut.
joppa fantasiioi jo sikojen nusssimisesta, mee hoittoon!
Joko 8-v. pojulla kasvaa munissa karvat? Pese pimppas, haju katoo.
Suihkussa saa lähtemään sikalan hajunkin tarvittaessa kun pesee huolellisesti ja joka vaatekappaleen vaihtaa. Navettahaju ei edes tartu niin pahasti paitsi jos työskentelee kiireesti ja hikoaa mikä lisää hajun tarttuvuutta ja avopäin jolloin tukkaan tarttuu. Hyvä haalari navetassa ja alla olevat vaatteet vaihtoon, pärstän ja käsivarret pesen niin porukka ihmettelee että olen edes navetassa ollut sinä päivänä.
Paskanhaju ei lähde kuin ajankanssa,koska paskanhaju on integroitunut luuydinnesteeseen ja punkee esim.paniessa tai muuten rehkiessä pintaan vaikka olis just tullut saunasta.Tämä on selkeä fakta.Paskanhajut loppui tällä mäellä -07
onkos oikein tutkimuksia tarjota tosta luuydinnesteteoriasta?:)
Kannuksen pojan jututkin haisee paskalle
Hyi, stana Jopa haistelee nuoria poikia.
minkä voin kun sieltäpäin tuulee....
Nyt on Jopa kiimossaan
Heh heh, et oo saanut sitten vuoden 2007, heh heh
Metsäpalakin alkoi kasvamaan kiivaasti kun naapurissa navettaa laajennettiin kun jonkin verran typpeä on ilmassa.
Ole iloinen että haisee, sehän kertoo että mies tekee työnsä eikä pörrää joutavaa jossain kaljaräkälässä. Voisit muuten itsekin poiketa sinne navettaan vähän auttelemaan jotta nokkas tottuis elämän tuoksuun
kaada sen päälle pullolinen kissan kusta niin johan alkaa kaveriki pesulla juokseen, niin minullekkin tehtiin.
Haju ei lähde ihohuokosista ja hiusjuurista pesulla jps altistukinen on päivittäistä
Navettalaiset eivät itse tätä huomaa mutta mutta..
Paremi että haisee navetalle. eli työlle, kuin haisis viinalle!
ikävä sanoa mutta paha maalaisen lemu pesii hänessä.
vaikka kävisi juuri suihkussa ja laittasi partavettä.
eikö sitä saa millään pois edes hetkeksi?
erittäinkin hiukset ja sukuelinten karvoitus haisevat kuvottavilta...
on tosi vaikeaa innostua hajun läheisyydessä... oikea ongelmamme ja siksi käynkin vieraissa, vaikken haluaisi.
oksennan kun se purkii muhimaan!
Jopalla kova tarve nuoresta maalais sonnista.
Sull o isäs lehmät seuranas...
Noor, luulekronää et mielrikuvituhus lehemähät lypsäärähän ja kuu-ukrelihit tuor ruokahan ilmaasenahan,,:)))))))))
Mut sullha onkin mielikuvitus kohillaan isukkis lehmien kanssa
Hesahan rotata taasr tiukrallahan ,,,:)))))))))
Se on ominais haju, jokaisella oma, sun kannattaa ajoissa vaihtaa, paremmalle tuoksuvaan! Ettei tarvi pettyä, avioliitos!
Jopa neuvroo itreähän homo-fanraasias,,:))))))
Ilmeisesti kaverisi ei käytä rehunteossa happoja ollenkaan tai väärää laatua., tai muuta vikaa systeemeissä. Liian pitkälle käynyt tai väärä bakteerikanta rehussa ja siten esim. ammoniakin vapautuminen aiheuttaa tarttuvaa, pahaa, hajua.
Partavesiä tai dödöjä ei saa vaihdella, siitä ei lehmät taas tykkää. Onks iliman vaihto kunnos sielä navetas?
Ekana etsisin kyllä vastausta pesuaineista ja siitä, käytetäänkö niitä edes? Oli kerran kaveri, joka haisi aina pahalle, kävi ilmi että "juoksi suihkun läpi" ilman pesuaineita, samoin hampaiden harjaus oli lähinnä hammastahnaisen harjan käyttö suussa.
Laittakaa ainavalmis sauna.Itse olen lomittajana työskennellyt lähes 200:lla tilalla.Vain yhdellä tilalla on ollut niin huono ilmanvaihto ja alaarvoinen säilörehu,ettei edes saunassa käynti hiuksista navetan hajua poistanut.
Sanomattakin on selvää,ettei sitten suihkussa nuukailla suihkushamppoon kans.
Sano et ajaa molemmat päät kaljuksi.Muuten ei piparia irtoa,eikä tikkaria nuolla.
No on jo ongelmaa kerrakseen - Ihmisen ominaishaju kun ei selvästi sieraimilles sovi.
Siihen ei auta konstitkaan.
http://www.vauva.fi/keskustelu/4353990/ketju/miksihan_joidenkin_ihmisten_ominaishaju_on_todella_paha
Valitettavasti navetassa, talleilla, sikalassa työskentelevä haisee aina. Mikään kuukaus ei auta. Itse olen tullut perhepiirissä jo niin tietoiseksi kys hajusta, että haistaa maalaiset kaupungilla liikkuessani jo kaukaa. Ihan sama kuinka yrittävät pestä ja hajusta itseään. Haju kun tarttuu sisäisesti ja puskee huokosten kautta ulos :)
Vieläkö haju haittaa?
Lehmän haju lähtee sikalassa ja sian haju kanalassa.Entisenä lomittajaa kokenut!Onneks entisenä!
No....Mitä sinä nyt,sitten teet?
Ennen sanottiin et haisoo rahalle mut nykyään vaan paskalle.Nyt jos poika haisoo paskalle tytöt kiertää kaukaa.
No,vieläkö se poikakaveri haisee vai,onko se jo,vaihdettu hajuttomaan versioon?
Toisaalta mitä sillä,pahanhajuisella pojalla oli sellaista,mikä sinua siinä viehätti?
Ei haise , kun sheivasi kaikki karvansa pois , kalju molemmista päistä.
Eipähän tarvitse mitään keinotekoisia lemuja. Navetan haju on hyvä haju, samoin sikalan ja hevostallin ja kanalan. Lietelantakin tuoksuu elämälle. ja työlle. Ei mitään kekikaaleja vaan oikeaa luonnon hajua!
Ootko varma ettei poikakaverisi navetanhaju ole tarttunut sinusta?
Vanha kansa sanoo että etikalla lähtee hajut, Pullo rajamäkeä niin ei haise enään.
Tallitytöt ne vasta pahalta haisee. Navetan haju ei ole mitään hevosen paskaan verrattuna.
Jos ei pidä paskan hajusta ei pidä asua kehitysalueella.
ootko varma että ei ole sika
Voihan se olla demu.
Ainakin demu. Ne haisee.
Jos ei pidä paskan hajusta ei pidä asua Helsingissä.
Jos ei pidä paskan hajusta ei pidä asua Helsingissä.
Nythän mainostaavat uutuus deorodoranttia, että pitää kirjottaa vaan dödö ku on niin vaikia sana. Niin sitä suihkitaan joka paikkaan pitki kehoa ja ei sitte haise koko päivänä.
Nuorena sitä piti olla vahvat hajusteet. Nykyisin hajusteyliherkkänä toivoisi, että normaali peseytyminen ja minimaalinen lisäkosmetiikka sen lisäksi riittäisi joukkopaikoissa kaikille.