Forssan kouluissa aivopestään lapsia ja nuoria hyväksymään turvikset, "positiivinen Forssa". Eikös tämä olisi jo poliisiasia, että kouluissa tyrkytetään ja pakotetaan oppimaan hyysäystä partalapsosten hyväksi!!! Eihän ketään voi pakottaa mukaan tälläisiin "koulutehtäviin", pitäiskös ny kuulkaas vanhempien jo isoon ääneen puuttua koulun opetussuunnitelmaan!!! Kyllä opettajat ovat päästään vialla!!!
Lasten ja nuorten aivopesua
Vorssa2016
17205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kotona on aina otettava asia esille. Kerrottava totuus ,ettei heillä ole mitään tulevaisuutta . He ei osaa laskea , lukea, eikä heillä ole mitään ammattiakaan.
Pelkällä ulkonäöllä ja puhelimen näppäämisellä ei elätä perhettään Suomessa.
Kun tämän asian ottaa tarpeksi usein esille , säästyy tyttäret ja perhe turhalta ongelmilta.
Muutama suvakkiakka kouluista lähtenyt ajamaan ko.asiaa. Vanhemmat voi yrittää pysäyttää pakkoislamisaation. Nuoret on niin helposti vietävissä. Osan ottoni.
Prisman pihalla hakattiin nuori forssalaispoika, mutta tähän ei Aflatunin kiinnostus riitä, siitä se tiedotusvälineiden mukaan alkoi, ai niin se oli suomalainen, eihän sillä väliä?
Niin kauan kun toista osapuolta silitellään ja puhutaan paskaa, niin oikeudenmukaisuus ei toteudu! Onko vastuuta vain yhdellä osapuolella ja toisella ei?
Aram Aflatuni, kukahan tässä on RASISTI?
Pitäisikö saada vielä kerran Suomi Ensin mielenilmaus? Mitä vastaan se kohdistuisi? Mokuttajia?
Muu maailma ensin, mitäs Suomesta. Sopeudu siihen! Suomi (hyvinvointivaltio) on jo menneen kevään lumia. Vanhukset makaa paskoissaan, kuka välittää? Ei ainakaan poliitikot. Tärkeintä heille on...no jokainen tietää.
Kiva, että junttikylään joku yrittää suvaitsevuutta jalkauttaa! Lapsista lienee helpompi aloittaa kuin asennevammoineen paikoilleen jumittuneista vanhemmista. Vinkiksi: kannattaa aika ajoin uusia passi. Työkomennus/opiskelijavaihto/reissaaminen ylipäätään auttaa pahimpaan umpimieliseen angstiin.
Millä rahalla? Kaikki ylimääräset leikattu, hyvä kun ruokaan ja asumiseen riittää. Elätetään ja pidetään vierasmaalaisista nyt huolta. Sen takia kai ne tänne on tuotukin, että köyhäkin näkee miltä ulkomaan elävä näyttää kun ittellä ei ole rahaa matkustaa.
Aram Aflatuni, me forssalaisetko emme muuten halua rauhaa, kuin sinun ohjelmasi perusteella vai?
Tätä julkisuutta emme olisi kaivanneet. "Maassa maan tavalla" ja toimii...
Mites lepola,hän ne tänne hommasi.
Lapseni sanoi viime elokuussa kun koulu alkoi, että heille näytettiin koulussa filmi, jossa pienet pakolaislapset olivat leirillä mudassa, liejussa, likaisina ja nälkäisinä. Lapsi sanoi, että meidän täytyy auttaa pakolaisia, heillä on niin surkeaa. Hän melkein itki.
Pakolaisia tuli Forssaan, aikuisia hyvinpukeutuneita miehiä älypuhelimet kädessään. Lapseni ihmetteli, että missä ne pakolaiset on? Valehteliko opettaja heille?
- Kyllä valehteli lapseni.
Lähi-idässä lapset aivopestään koulussa koraanin ulkoa opetuksella. Meillä aivopestään pakolaisilla. Päämäärä molemmilla sama. Islamisaatio.
Kaikki myötätunto kaikille hädänalaisille, mutta islamimiehet öykkäriasenteineen on perseestä. Maassa maan tavalla, tai maasta pois.
Opettajat ovat aivan perseestä nykyään. Ennen kunnon aikaan opetettiin kouluissa vihaamaan maahantunkeutujia. Opetettiin isänmaallisuutta, kunnioittamaan maatamme, taistelemaan maamme puolesta. Opetettiin sotilasaatetta. Maamme vihollinen piti ampua. Nyt yritetään jotain suvaitsevaisuus paskaa. Suojeluskunta aate on taas nostettava arvoonsa oikeaan!
Opettajille kenkää. Kyllä joitakin syitä löytyy. Kyselkää uutta opettajaa palkattaessa puolueen jäsenkirjaa. Muuten, laki ainakin sijaisopettajien (määräaikaiset) on niin lepsu, että voi palkata kenet tahansa. Vaimolle tuli hallintaoikeudesta päätös, jossa hän moitti opettajavalintaa. Hän oli pätevin ja myös kokenein hakija. Tämä tapahtui eräässä lähikunnassa.
Pirkanmaalla epäillään Partalasta 10v tytön raiskauksesta.
Eks tei ollenkaan käsitä, että Eurooppa pitää sekottaa niin maan perustellisesti muilla kansoilla, että ne rupee tappamaan toisiaan, koulusysteemi menee päin persettä, talous romahtaa mamujen sosiaaliturvan ym. maksamiseen.
Olot tulevat olemaan kuin keskiajalla. SITTEN nousee valtaan varsinainen hallitsijarotu, joka osaa kirjoittaa ja lukea ja jolla on raha ja rikkaus ja joka TÄLLÄ kertaa, yllätys yllätys, EI olekaan arjalainen. Keskiajalla oli sentään ritareita ym. kreivejä mutta nämä hallitsijat ovat koiran p....:stä.
Viiskytluvulla Opettajat opettivat että työläiset on roistoja.