Minkäs tyyppinen operaatio tämä on? Onko ikäväkin?
Kiitti vastauksista :)
Korvahuuhtelu?
2
1783
Vastaukset
- juupeli
siinä ruiskutetaan sellaisella ruiskulla(ei neulaa) lämpöistä vettä korvaan ja ulostulo vedessä on sit ne liiat kököt korvasta,toistetaan kunnes korva on puhdas. ei mikään kamalan ilkee tapahtuma :)
- huuhtelu
Olen usein itse huuhdellut korvat. Suihkuun mennessä pruuttailen korviin lämpöistä vettä ja annan vaikun liota suihkunkäynnin ajan jonka jälkeen ruiskuttelen uudelleen useita kertoja jo lionneen vaikun korvista. Ruisku on apteekista haettu pyytämällä sellainen korvien huuhteluun eikä maksa paljon. Kannattaa ruiskutella pitkään ja hartaasti koska vaikku saattaa olla "tiukassa"!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662228Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381853Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711470Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211444Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.761153Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1771134Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211086Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1051054En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9912- 76909