Sata kuntaa konkurssiin?

Miten on Keuruun laita...

Keskustan kansanedustaja Hoskonen, joka on Ilomantsin valtuuston pj, ennustaa sote-uudistuksesta koituvan kovia aikoja kunnille:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201611232200031420_uu.shtml
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko Keuruu Suomessa?

Äänestä

Keuruu on konkurssikypsä ilman so-te uudistustakin, mutta eihän keuruulla saa puhua tosiasioita ääneen. Tarkastuslautakunnan puheenjohtaja voi pahastua ja valtuuston puheenjohtaja rovasti julistaa pannaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MennäänköBussillaJKLään kirjoitti:

Miten on Keuruun laita...

Keskustan kansanedustaja Hoskonen, joka on Ilomantsin valtuuston pj, ennustaa sote-uudistuksesta koituvan kovia aikoja kunnille:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201611232200031420_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu