Nettiyhteydet

TimppaHEL

Toimiiko millä tavalla Kuubassa?
Ja ilmeisesti eivät ole ilmaisia, vai?

7

1282

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joulukuussa

      Netti toimii heikosti...2g ja arvokasta

    • CheChe

      Piti ostaa aina tunti kerrallaan. Hitaahko.. mutta toimi.

    • Cocolocissimo

      Yleensä hotelleissa toimii netti, riippuu hotellista. ***** toimii. Havannassa esim voit mennä Havanna Libren (hotelli) isoon ja hyvin ilmastoituun aulaan ja ostaa sieltä kortti, jolla voit ostaa nettiaikaa. 5 cucia muistaakseni. Näppäilet numerosarjat läppäriin tai puhelimeen. Nettikahviloita löytyy myös, jos osaa etsiä. Isojen virastojen ym lähistöillä näet paljon ihmisiä puhelimien kanssa, siellä on langaton netti. Istu seuraan ja käytä sitä nettikorttia jota sinulle tullaan varmasti myymään. Maksa max 5 cucia.

      • KysyväVaan

        Kukaan kokeillut tuolta soitta VoWiFi puheluita ?? Riittääkö kaista tohon?? Tietääkseni vaatii
        tasasta 1 Mbit/s yhteyttä että onnistuu puhelut ?? Eikä Etecsalla ole tunti 1 CUC kortin hinta ??
        Onko muuten kauhean epävarma yhteys ??


      • KysyväVaan
        KysyväVaan kirjoitti:

        Kukaan kokeillut tuolta soitta VoWiFi puheluita ?? Riittääkö kaista tohon?? Tietääkseni vaatii
        tasasta 1 Mbit/s yhteyttä että onnistuu puhelut ?? Eikä Etecsalla ole tunti 1 CUC kortin hinta ??
        Onko muuten kauhean epävarma yhteys ??

        Ruuhka aikaan ei taida onnistua :-( Vielä semmonen asia ettää puheluluhan on salattu IPSecllä Suomeen asti ? Onnistuuko Kuubassa salatut yhteydet ?? Kuulisin meilelläni kokemuksia!


    • kuuuba

      wifi nettikortin saa ostettua hotellista, yksi tunti maksoi 1 peso.ainakin panorama hotellissa toimi hyvin

    • NautaCUC

      1 tunti tosiaan maksaa 1 cuc = 1 euro. Hotelleissa en kokeillut tätä "yleistä" nettiä käyttää mutta muualla toimii miten toimii, ihan turha kuvitella sillä mitään sähköposteja kummempaa hoitavansa ja sekin on ikävää. Omat kokemukset tosin parin vuoden takaa.

      Älä osta missään nimessä mitään 10 tunnin korttia, kun heität sen kuitenkin roskiin käyttökelvottomana reissun päätteeksi ja suurin osa jää käyttämättä. Pienempiarvoisia kortteja voi olla vaikea löytää, tarjolla on usein vain 5 ja 10 tunnin kortteja (halvemmat ostetaan pois ja myydään kalliimmalla eteenpäin kadulla, baarien ovimiehiltä jne)


      Ainakin havannan yhdessä tai useammassa hotellissa on "oikea"kin netti, mutta kovalla hinnalla, taisivat pyytää 5 cuc tunti joten kokeilematta jäi. Periaatteesa tuo ei ole kauhean kova hinta jos netti oikeasti toimii hotellien auloissa on kiva istuskella viileässä vaikkei edes asuisi koko paikassa. Siihen nyt tietenkään ei ole pakko nettiä käyttää kun istua voi ilmankin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      194
      1855
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      117
      977
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      127
      902
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      210
      704
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      656
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      60
      655
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      21
      624
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      602
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      568
    Aihe