Mikä perkeleellinen pommitus alkoi lauantaina alku-illasta?
Onko kyseiselle pommitukselle edes haettu lupaa?
Ja miksi sellaisesta ei voi tiedottaa jokaiseen kotiin ERIKSEEN jaettavalla ilmoituksella, että osaa pitää eläimet sellaisessa paikassa että eivät vauhkoonnu suotta!
Onko kyseiselle pommitukselle edes haettu lupaa?
Ja miksi sellaisesta ei voi tiedottaa jokaiseen kotiin ERIKSEEN jaettavalla ilmoituksella, että osaa pitää eläimet sellaisessa paikassa että eivät vauhkoonnu suotta!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hohhhoijaa, ottaako joku lisää kahvia?
Kaupunki vain ampui ylimääräiset rahat taivaalle.
Paljonkohan on kaupunki käyttänyt sitä "ylimääräistä" rahaa tuohonkin turhaan paukutteluun? Taitaa olla liikaa rahaa kaupungilla?
Pissivätkö piskisi matollesi?
Meidänkin Tessu poloinen pissi alleen kun paukku koko kylänraitti. kyllä näistä ampumisista pitäisi ilmoittaa etukäteen. ihan mielenköyhää tuollainen säikyttely ja eikö se koko joulukatukin voitaisiin muuttaa ensi vuodeksi vaikka ketvelniemeen niin mahtuu asioimaan edes kaupoissa
Mitä pahaa ketvelniemeläiset ovat sinulle tehneet, kun tuollaista vaivaa heidän niskaansa manaat?
Voi voi jäikö bisset kauppaan kun et repsukka viittiny jonottaa. Kivahan se on et jotain tapahtumaa keuruullakin ja tervetuloa ketvelniemeen on tää niin hieno paikka asua ja mukavaa porukkaakin.
samaa mieltä todella tosi typerä ilotulitus.ketkä tollot paukuttelivat.ei taida olla kaikki muumit kanootissa paukuttelijoilla.loppuvuoden tyhmin teko ylivoimaisesti.ettei vaan ollut talvivaaran ja terrafamen ylijäämä rahastosta.keles
Kyllä sen pitäis riittää kaikille, että saatte uutena vuotena kiusata sen kahdeksan tuntia viattomia lemmikkejä!
Se aika on kaikilla tiedossa ja kyllä sen pitäisi riittää! Silloin osaa lemmikin omistajat katsoa itselleen sopivan paikan, jossa saa olla rauhassa/pelätä!