Varokaa illalla liikkumista Sipoossa Nikkilässä Suursuolla yksin.... Tapahtu perjantai iltana... Yritettiin ryöstää ja kyseessä on ulkomaalainen mies ja naama on jäänyt muistiin....kiitoksia ohikulkeennelle miehelle joka pelasti ettei vielä pahemmin käynyt...
Sipoon Nikkilän Suursuo
7
2073
Vastaukset
- tositurvatonta
Enpä uskalla missään muuallakaan liikua pimeässä yksin. Söderkullassakin tulee tummaihoisia mamuja vastaan 10 kappaleen ryhmässä. Enpä ole jäänyt odottelemaan toivottelevatko hyvää iltaa vai onko jotain pahempaa mielessä. Kiire on tullut paeta pois tieltä.
Tämä hallitus jää historian kirjoihin. Edesauttaa mamuja tappamaan suomalaisia. Vain ero EU:sta auttaa, saisi tarkastaa kaikki tulijat, passi pitäisi olla ja viisumi. Vain se voisi auttaa. Ja kaikki suvakit sakkoihin, jos hyysäävät mamuja!- Pariskunnan_mielipide
Diakonit voivat ehkä auttaa tällaisia harhaisia ihmisiä.
- pelkäävä
Siinä ei diakonista paljon apua ole,onhan ne harhaisia kun luulevat että kaikki naiset ovat raiskattavissa,yksin en uskalla enää kulkea missään.
juu,haeppa vaan diakonilta apua,olis edes poliisi auttamassa mutta kun ne hukkaa jo sarjamurhaajatkin.Nyt sitten ihmetellään kovasti että mihinhän se hävisi! - ei.ole.oikein
pelkäävä kirjoitti:
Siinä ei diakonista paljon apua ole,onhan ne harhaisia kun luulevat että kaikki naiset ovat raiskattavissa,yksin en uskalla enää kulkea missään.
juu,haeppa vaan diakonilta apua,olis edes poliisi auttamassa mutta kun ne hukkaa jo sarjamurhaajatkin.Nyt sitten ihmetellään kovasti että mihinhän se hävisi!Luvattoman oikeassa olet niin mamujen kuin poliisien suhteen.
Poliisin tärkein tehtävä tuntuu olevan valehdella ja vaieta luvattomasti maahan tunkeutuneiden raiskaajien ja rikollisten tekemisistä. Voimavarat on valjastettu tutkimaan kuinka saadaan syytteeseen asioista oikeilla nimillä kertovat.
- Lyhyt_kysymys
Miksi tämä huuhaatietoon perustuva ketju vielä kummittelee täällä? Huuhaa todettiin huuhaaksi jo marraskuun lopulla.
- TotuuttaPeitellen
Kylläpä siellä Sipoossa nyt sattuu ja tapahtuu!! Onko tässäkin tapauksessa monikulttuurisuus rikkaus?
- Derttt
Missä on Nikkilän Suursuo? Sellaista paikkaa ei ole olemassakaan! Suursuo on KIrkonkylässä. Ottakaa selvää asioista ennenkuin kirjoitatte tänne.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3092788Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011433- 1081271
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831261Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991255Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581205- 471087
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi75996Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa23911- 33817