Kuulee väitettävän, että suomalaiset ovat auttavaisia ja ystävällisiä toisiaan kohtaan Aurinkorannikolla, vaikka suhtautuminen muihin on kireää kotimaassa. Oletko havainnut tällaista? Miten mielestäsi suomalaiset suhtautuvat toisiinsa Aurinkorannikolla?
Suomalaisetko ystävällisiä Aurinkorannikolla?
6
271
Vastaukset
- Sopusiaaantaa
Eipä juuri eripuraa rannikolla,suomalaiset ystävällisiä maanmiehiään kohtaan!
- Anonyymi
kateus kukoistaa ?
- nolose999
Totuus on että suomalaiset ovat kovin kateellisia, juoruavat mielellään toisten asioita lue: varaa ei ole sillä omatkin asiat päin witttua, juoppoja sekoilijoita melki kaikki ja persaukisia.
- asioidentodellinenlaita
Olet väärässä. Kenties trollikin. Suomalaiset ovat ulkomailla ystävällisiä toisilleen, tämä johtuu siitä että yhteishenki ulkomailla on aivan eri luokkaa kuin tutussa ja tylsässä arkinaapurustossa suomessa missä ainut yhteishenki on kilpailla naapureiden kesken. Ulkomailla jokainen suomalainen on hyväntuulinen johtuen jo siitä että ylipäätänsä on ulkomailla. Siellä ollaan kaikki samalla viivalla eikä tarvitse kadehtia toista, koska itsekkin ollaan sielä.
nolose999 on niitä ketkä eivät koskaan ole päässyt viroa pidemmälle eikä tiedä miten asiat toimivat oikeasti ulkomailla. Vironlaivat täynnä juoppoja ja nuoria kenellä ei yksinkertaisest ole rahaa muuhun, ei päde kun lähdetään pidemmälle mihin juopoilla ja nuorisolla ei rahat riitä.
- Tottatuoon
Kyllä vaan. Ihmiset ovat mukavalla kelillä mukavia, tietenkin myös suomalaiset.
ilmeisesti mukavassa ilmastossa on hyvä olla ja varmaan siksikin ollaan kanssaihmisille ystävällisiä.
Eihän auringossa murheet niin paina kuin loskasäässä!😊- Anonyymi
Olet oikeassa, näin se menee ja toivottavasti nytkin vajaan kymmenen vuoden päästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi812040En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k201854- 321517
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2061416Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt331307- 281266
- 881060
- 261053
Aivottomat
Illalla yritin nukkua vuokratalossa. Klo 22.30 - 24.00 välillä 5 autoa ajoi rapun eteen, nuoria kuskaten. Eikö tule mie23847Oho! Jari Isometsä lataa suorat sanat Farmi Suomesta - Kovaa kritiikkiä: "Ei oikein enää nappaa..."
Jari Isometsä antaa kovaa kritiikkiä Farmi Suomi -realityn nykymenosta. Oletko samaa mieltä hiihtäjälegendan kanssa? L21825