Suomalaisetko ystävällisiä Aurinkorannikolla?

gwon

Kuulee väitettävän, että suomalaiset ovat auttavaisia ja ystävällisiä toisiaan kohtaan Aurinkorannikolla, vaikka suhtautuminen muihin on kireää kotimaassa. Oletko havainnut tällaista? Miten mielestäsi suomalaiset suhtautuvat toisiinsa Aurinkorannikolla?

7

556

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sopusiaaantaa

      Eipä juuri eripuraa rannikolla,suomalaiset ystävällisiä maanmiehiään kohtaan!

      • Anonyymi

        kateus kukoistaa ?


    • nolose999

      Totuus on että suomalaiset ovat kovin kateellisia, juoruavat mielellään toisten asioita lue: varaa ei ole sillä omatkin asiat päin witttua, juoppoja sekoilijoita melki kaikki ja persaukisia.

      • asioidentodellinenlaita

        Olet väärässä. Kenties trollikin. Suomalaiset ovat ulkomailla ystävällisiä toisilleen, tämä johtuu siitä että yhteishenki ulkomailla on aivan eri luokkaa kuin tutussa ja tylsässä arkinaapurustossa suomessa missä ainut yhteishenki on kilpailla naapureiden kesken. Ulkomailla jokainen suomalainen on hyväntuulinen johtuen jo siitä että ylipäätänsä on ulkomailla. Siellä ollaan kaikki samalla viivalla eikä tarvitse kadehtia toista, koska itsekkin ollaan sielä.

        nolose999 on niitä ketkä eivät koskaan ole päässyt viroa pidemmälle eikä tiedä miten asiat toimivat oikeasti ulkomailla. Vironlaivat täynnä juoppoja ja nuoria kenellä ei yksinkertaisest ole rahaa muuhun, ei päde kun lähdetään pidemmälle mihin juopoilla ja nuorisolla ei rahat riitä.


    • Tottatuoon

      Kyllä vaan. Ihmiset ovat mukavalla kelillä mukavia, tietenkin myös suomalaiset.
      ilmeisesti mukavassa ilmastossa on hyvä olla ja varmaan siksikin ollaan kanssaihmisille ystävällisiä.
      Eihän auringossa murheet niin paina kuin loskasäässä!😊

      • Anonyymi

        Olet oikeassa, näin se menee ja toivottavasti nytkin vajaan kymmenen vuoden päästä.


    • Anonyymi

      Jari K ainakin on kaikkien kaveri!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      36
      2415
    2. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      47
      2116
    3. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      44
      2108
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      327
      1890
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      126
      1561
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1445
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1318
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1167
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      41
      1075
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1046
    Aihe