Kuulee väitettävän, että suomalaiset ovat auttavaisia ja ystävällisiä toisiaan kohtaan Aurinkorannikolla, vaikka suhtautuminen muihin on kireää kotimaassa. Oletko havainnut tällaista? Miten mielestäsi suomalaiset suhtautuvat toisiinsa Aurinkorannikolla?
Suomalaisetko ystävällisiä Aurinkorannikolla?
7
556
Vastaukset
- Sopusiaaantaa
Eipä juuri eripuraa rannikolla,suomalaiset ystävällisiä maanmiehiään kohtaan!
- Anonyymi
kateus kukoistaa ?
- nolose999
Totuus on että suomalaiset ovat kovin kateellisia, juoruavat mielellään toisten asioita lue: varaa ei ole sillä omatkin asiat päin witttua, juoppoja sekoilijoita melki kaikki ja persaukisia.
- asioidentodellinenlaita
Olet väärässä. Kenties trollikin. Suomalaiset ovat ulkomailla ystävällisiä toisilleen, tämä johtuu siitä että yhteishenki ulkomailla on aivan eri luokkaa kuin tutussa ja tylsässä arkinaapurustossa suomessa missä ainut yhteishenki on kilpailla naapureiden kesken. Ulkomailla jokainen suomalainen on hyväntuulinen johtuen jo siitä että ylipäätänsä on ulkomailla. Siellä ollaan kaikki samalla viivalla eikä tarvitse kadehtia toista, koska itsekkin ollaan sielä.
nolose999 on niitä ketkä eivät koskaan ole päässyt viroa pidemmälle eikä tiedä miten asiat toimivat oikeasti ulkomailla. Vironlaivat täynnä juoppoja ja nuoria kenellä ei yksinkertaisest ole rahaa muuhun, ei päde kun lähdetään pidemmälle mihin juopoilla ja nuorisolla ei rahat riitä.
- Tottatuoon
Kyllä vaan. Ihmiset ovat mukavalla kelillä mukavia, tietenkin myös suomalaiset.
ilmeisesti mukavassa ilmastossa on hyvä olla ja varmaan siksikin ollaan kanssaihmisille ystävällisiä.
Eihän auringossa murheet niin paina kuin loskasäässä!😊- Anonyymi
Olet oikeassa, näin se menee ja toivottavasti nytkin vajaan kymmenen vuoden päästä.
- Anonyymi
Jari K ainakin on kaikkien kaveri!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 362415
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle472116- 442108
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3271890- 1261561
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161445Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71318Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101167- 411075
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii661046