Hotelopia.com

halavallareissuun

Miten voi olla mahdollista,että booking.comin kautta sama hotelli on puolet kalliimpi melkein ,mitä hotelopian?
Varaus on tehty ja meksettu hotelopian kautta! Varausvahvistus on sähköpostiin tullut....Vaan käykö niin,että kun hotelliin saavutaan,niin ei ole varausta olemassakaan? Eli kokemuksia!

10

306

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • halavallareissuun

      Siis miten voi olla mahdollista?

    • halavallareissuun

      Siis uskomatonta, voiko tämä olla mahdollista?

    • halavallareissuun

      Siis voiko ne hotellit hävitä noin vain, ei voi olla mahdollista?

    • halavallareissuun

      Plaah! Ei nyt ollut oikein asiallisia vastauksia! Ehkäpä muotoilin viestini väärin. Loppu viestissä kuitenkin kysyin kokemuksia! Siis lähinnä tuosta hotelopiasta! En usko,että hotelli nyt noin vaa voi kadota! Toki mahdollistahan sekin on,jos konkurssi tulee! Mutta mietin vaan,että kyseinen hotelli oli aivan uskomattoman halpa,verrattuna muihin tarjoajiin,joista katsoin....Esim hotellin omilta sivuiltakin olisi tullut paljon kalliimmaksi varata hotelli! Onko tällä hotelopialla sitten joitain "kiintiö"paikkoja,jotka pystyvät edullisesti tarjoamaan? Kyse nyt ei ole yhdestä eikä kahdesta yöstä ko paikassa...eikä parista henkilöstäkään! Vaan 14 vrk majottautumisesta,ja henkilöitä 11.

    • halavallareissuun

      Miten voi olla mahdollista että en saa asiallisia vastauksia, siis uskomatonta...

    • kuulen.ekaa.kertaa

      Eri välittäjillä voi olla hyvin erilaisia hintoja. Älä välitä, niin vain on. Minä olen paljon Tallinnassa hotelleissa. Usein halvin hinta on zenhotels.com

    • Erojavoiolla

      Ennakkomaksulla ja perusmisoikeudella jne.
      Aamupalalla ja ilman aamupalaa jne.

      • kokonainen-

        Mikä pala on se semmoinen aamupala?


    • eiaiempaakokemustatästä

      Onko mitään viimeaikaisia kokemuksia esim. aloittajalla. Joko olet matkassa ollut? Itse katselin matkaa ensi touko-kesäkuun vaihteeseen ja saisin 100 euroa halvemmalla kuin muualta. Eli uskallankohan varata?

    • halpako

      Katsoin 9.12. - 10.12. hotelli Virun hintoja Tallinnassa. Hotelopian hinta 152 €. En muista koskaan nähneeni kalliimpaa hintaa muilla sivustoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      68
      3787
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      99
      3446
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      77
      3280
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2608
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      114
      1512
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1476
    7. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1080
    8. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1076
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      18
      1026
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      996
    Aihe