Kuinka puran .img osx?

Ihme vekottimia nämä mäkit. Ei näillä pysty tekemään mitään. Miten img tiedoston saa purettua kiintolevylle? Linuxilla olisi hommat jo hoidettu..
7160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

7-zip?

Äänestä
  • latasin, mutta sekään ei toiminut. Mäkeissä ei toimi mikään! miten joku voi kuvitella tekevänsä töitä tällä pazkalla`?

    Äänestä

Mikähäh ".img" tiedosto mahtaa olla kyseessä?

Äänestä
  • levykuva. Pitäisi saada se purettua, jotta voin tehdä muutoksia.

    Äänestä

  • osx_syvältä kirjoitti:

    levykuva. Pitäisi saada se purettua, jotta voin tehdä muutoksia.

    No ensiksi tulee mieleen, että miksi et tee levykuvaa uudestaan eri muutoksilla mutta jos levykuva ei ole alunperinkään sinun tekemäsi niin silloinkin tarvitsisi tietää mikä se levykuva ihan tarkalleen on jos siinä vaikka on eri tiedostojärjestelmä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


osx_syvältä kirjoitti:

Ihme vekottimia nämä mäkit. Ei näillä pysty tekemään mitään. Miten img tiedoston saa purettua kiintolevylle? Linuxilla olisi hommat jo hoidettu..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu