Voisitteko ystävällisesti kertoa hyvät ja kohtuuhintaiset lounaspaikat Kajaanissa.
Ei mitään gourmet-paikkoja eikä työmaaruokaloita, vaan siltä väliltä.
Tuoreet sämpylät ja leivät olisivat myös valttia.
Ei mitään gourmet-paikkoja eikä työmaaruokaloita, vaan siltä väliltä.
Tuoreet sämpylät ja leivät olisivat myös valttia.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Minun suosikkini on Cafe Herkkupatonki kauppakadulla. Iso patonki maksaa muistaakseni 3,50 euroa ja siihen saat valitsemasi täytteet!
Suosittelen :)!
Ravintola pikantti Citymarketin talossa on hyvä lounaspaikka.
.
Ranch ehdottomasti; miljööseen on panostettu -itse nimittäin aterioin mieluiten viihtyisässä paikassa. Ruoka/ lounas on kohtuuhintainen ja todella hyvä. Valikoimista löytyy myös hyviä leipiä, jotka eivät kevennä kukkaroa liikaa!
Tuo aiemminkin mainittu pikantti on kyllä hyvä paikka.
Toinen on sitten -sanoisinko vailla vertaa- ravintola Sirius. Tämän hetken hintatasoa en osaa sanoa.
Yksi, missä aika useinkin käyn työpäivän kiireen keskellä syömässä on Purolan Teboil.
Kohtuuhintainen ja aivan älyttömän hyvä kokki.
Tarjolla on ihan perusruokia, joten sisäfileitten hintoja ja laatua en osaa sanoa, kun en ole niitä tilannut.
Mutta jos repputyöläisenä olet pidemmänkin ajan Kajaanissa, niin käy ihmeessä niin monessa paikassa kuin ennätät. Osaatpahan sitten kertoa vaikka meille, mikä oli hyvää ja mikä huonoa.
Tervetuloa rakentamaan Kajaania. Tänne mahtuu ja mielellään autamme muissakin asioissa jos tarvetta ilmenee.
Kiitoksia teille vihjeistä. Myös Miau:lle, vaikken mielläkkään patonkia lounaaksi. Iltapalaksi sen kyllä voi hakea.
Aloitan ruokapaikkojen kokeilun tänään.
Myös Kainuun Portti kannattaa kokeilla.
Purolan TB. Helvetin hyvää kotiruokaa ja suht. edullisestikkin vielä. Ainakin parempaa ku Kainuun portissa ja edullisempaakin vielä. Kannattaa käydä maistelemassa!
Paras syöntipaikka on tottakai kotipizza!! Njam njam..