JOko olette pitäneet kokouksen

openpomoäiti

ja harkinneet lastenne opettajien todistuksienarvosnaoja? Me ollaan kokous pidetty ja pisetytetty jokainen opetttaja erikseen keidän moitteille on taas sijaa. Olemme opettajeinesimeis äitejä ja isiä jotka arvostelemme opettajien taidot aina jouluna ja keväällä, ja nytkin tulee taas paljon ohjtailtavaa moitittavaa. Usein se menee pelkällä moitteella mutta joskus on puututtava kovalla puhuttelulla. Kukaane i taas tänäjoluna selviä ilman sanomisia.
Me maksamme palkat veroina joten meill on velvollisuus tarkkailla ja opastaa opettajia ja käskeä kursseille lisä oppiin. Heillä on suuri vastuu lapsistamme joten me vanhemmat joudumme usein takkailemaan ja ohjaamaan opettajia.
Jouluna nyt lähes kaikki saavat moitteet ja pisteet on aika surkeet. Mutta kevättä kohti, tarkkailemme ja opastmme heitä tarpeen vaatisessa.
Opettajien esimehenä on kova vastuu että lapset saavat oikeaa opetusta, nky pet om vaan niin pystymetsästä nousseita epäoätebiä että apkko tarkkailla. Kännykät ja tabletit keihtoo ja niitä opet räplää koko tunin ja avustajat tekee kaikentyön, onneksi he. Viime viikolla lapseni sano että opettajan päydällä on me naiset ja seuraa ja vaikk amitä ja kännykkää rälää pokemon peliä tämän tästä että opetus kräsii. No ei muuta kun soitto koulutoimenjohtajalle, saa nähä mitä hänpäätätä, luulen että potkut tuli.

4

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Innolla.Odottava

      Voisitko laittaa yhteystietosi tänne? Haluaisin antaa sinulle suoraa palautetta loistavista teksteistäsi.

    • Kolmekymmentäkaksi

      Kirjoitat vastaavaa tekstiä vuodesta toiseen. Olisikohan teidän vihdoin syytä.vaihtaa toimintatapaanne, se on ilmeisen tehoton, jos vuodesta toiseen annatte moitteenne ja pisteenne. Kokeilkaa positiivista palautetta,,saatatte yllättyä itsekin.

      • openpomoisä

        Aloittajan konsti on hyvä ja toimii. Meidän koulussa myös on koettu että pisteytys ja opettajien tarkkailu tuottaa tulosta. Yhdelle annoimme jo kirjallisen varoituksen ja tehosi, käytös muuttui. Me vanhemmat olemme velvollisia pitämään lasten puolta ettei ihan kuka hyypiö tahansa pääse lapsia kiusaamaan ja häirtsemään.
        Meillä on joka toinen kk istunto jossa ruodimme tekniikoita opettajan toiminnan parantamiseksi ja ohjeistamiseksi.


      • Innolla.Odottava
        openpomoisä kirjoitti:

        Aloittajan konsti on hyvä ja toimii. Meidän koulussa myös on koettu että pisteytys ja opettajien tarkkailu tuottaa tulosta. Yhdelle annoimme jo kirjallisen varoituksen ja tehosi, käytös muuttui. Me vanhemmat olemme velvollisia pitämään lasten puolta ettei ihan kuka hyypiö tahansa pääse lapsia kiusaamaan ja häirtsemään.
        Meillä on joka toinen kk istunto jossa ruodimme tekniikoita opettajan toiminnan parantamiseksi ja ohjeistamiseksi.

        Niin missä ne yhteystietosi ovat? Kovasti mielelläni keskustelisin kanssasi kasvokkain.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      133
      2299
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      62
      2227
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1895
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      66
      1586
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      97
      1451
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1427
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      111
      1299
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1190
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1040
    Aihe