Velvet muotitalo

Kyllä minä niin mieleni pahoitin kun Velvetin uudet jaksot alkoivat.

Mihin on hävinnyt se taso joka oli aikaisemmissa jaksoissa?

Nyt ei muuta kun tanssitaan pidetään yllä jotakin showta ja sexiä koko ajan juoni jotenkin haussa.

Onko niin että juonta ei saada enää millään rakennettua entisen jatkoksi.

Täytyy sanoa jos ei meno muutu niin en enää jaksa seurata ko. sarjaa.
459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen muuten samaa mieltä aloittajan kanssa. Olen pettynyt tähän kauteen. Tämä on kuin edellisen kauden parempi osio, sen juhlistamista...mitään uutta ei ole tapahtunut...ennalta-arvattavaa...parit syntyivät edellisellä kaudella ja nyt ei tapahdu enää mitään..juhlitaan vaan ja ollaan niin onnellisia, että...tylsää...

Äänestä

Velvetistä ovat kadonneet ainakin kolme tärkeätä henkilöä; johtajan neuvonantaja tämä pieni mies, myös nainen, joka menetti miehensä ja hänestä tuli uusi työnjohtaja... ja tietysti tämä mies, joka kuoli syöpään... nimiä en muista mutta nämä kaikki kolme toivat erilaisuutta sarjaan. Nyt tässä sarjassa vain ampiaisvyötäröiset naiset tappelevat miehistään.... huono suuntaus.

Äänestä
  • Nyt höpötät jotain aivan omiasi, ei tässä sarjassa ole ikinä ollut moisia henkilöitä.

    Äänestä

Minusta tämä Velvetin kolmas kausi on paras tähänastisista. Kaikille tapahtuu todella paljon asioita, on paljon juonikäänteitä, ja juuri esimerkiksi Patricia on paljon esillä, mikä on erittäin hyvä asia.

Ana ja Alberto ei kyllä kiinnosta minua parina mitenkään. On epäuskottavaa, että Anan kaltainen itsenäinen ja lahjakas ihminen itkeskelisi miehen perään. Hänellä on oma elämänsä, ei hän tarvitse miestä ollenkaan. Lisäksi pidän Cristinasta paljon enemmän kuin heistä, ja tuntuu hölmöltä, että sarja yrittää tehdä hänestä 'pahiksen' vain jotta nämä näyttäisivät paremmalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


8536 kirjoitti:

Kyllä minä niin mieleni pahoitin kun Velvetin uudet jaksot alkoivat.

Mihin on hävinnyt se taso joka oli aikaisemmissa jaksoissa?

Nyt ei muuta kun tanssitaan pidetään yllä jotakin showta ja sexiä koko ajan juoni jotenkin haussa.

Onko niin että juonta ei saada enää millään rakennettua entisen jatkoksi.

Täytyy sanoa jos ei meno muutu niin en enää jaksa seurata ko. sarjaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu