Lähdössä Katalle ja sadetta luvataan

Miskaron

Hei!
Sadetta luvassa Phukettiin, millaista säätä siellä todellisuudessa on nyt ollut viime päivinä?

12

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MrKaron

      Lauantai,02.12 klo11 Phuket Karon. Mikäli olet katson Forecan ennustetta,ni se on valitettavasti pitänyt paikkansa,liiankin hyvin. 2päivää satanut eikä tänään lauantaina ole toivoa paremmasta.

    • umbrellaatarvitaan

      Hyvät säät Phuketin suunnalla alkaa Tammikuun jälkeen, marraskuu ja joulukuu epävakaita. Lähden 15.12.16 kohti Bangkokia, matka jatkuu taksilla Keski-Thaimaahan

    • phuket2

      Phuket sää. Sadetutkaa kannattaa seurata, mikäli sadetta on luvassa

      https://panphuket.com/weather

      Tämän viikonlopun aikana on hieman sateita. Nyt on harmaa ja hieman tylsä keli, mutta eiköhän tuo parane alkuviikosta.

      Meille paikallisille täällä on harvinaisen kylmää. Päivälämpötilat jossain 26C paikkeilla, mikä tarkoittaa pitkiä housuja ja takkia mopoillessa :)

    • myrskynmerkit

      Koko eteläisen Thaimaan alueelle annettiin viikonloppuna varoitus kovista sateista ja tuulista lähipäivinä. Paikallislehden mukaan jo 11 ihmistä on kuollut tulvissa eteläisissä provinsseissa.

      "The number of fatalities rose to 11 Sunday as two people remain missing and another were two were injured after being swept away in the floods in Surat Thani, said DDPM Director-General Chatchai Phromlert.

      Of the 11 deaths, two were reported in Surat Thani, three in Nakhon Sri Thammarat, two in Songkhla, two in Phatthalung and the other two in Pattani, he said.

      The other provinces affected by flooding are Chumphon, Krabi, Trang, Yala and Narathiwat. Altogether, more than 366,000 people in 68 districts of the 11 provinces were affected by the floods...."

      Read more at http://www.thephuketnews.com/11-dead-as-floods-hit-southern-provinces-60114.php#YEhzVJ2F74EE7Da1.99

    • KaronNyt

      Välillä tulee vettä niin, että sadevesiviemäriverkko tukkeutuu ja paikon on metri vettä kadulla. Kadunvarret täynnä vettä imasseita autoja.

    • reissuuuuuun

      Epävakaista keliä tähän aikaan. Siksi matkaankin sinne suuntaan aina helmikuussa.

    • Eihätä

      Tulossa vasta kolmen viikon päästä eiköhän silloin ole jo poutaantunu.

    • jokuroti_

      Mikä kiire niillä eilisillä hätähousuilla oli tuonne vesisateeseen? Käärmeissään olivat kun kone hajosi ja hotelliin joutuivat täyteen ylöspitoon. Mieluumminko olisivat rikkinäisellä koneella matkaan lähteneet. Suomessa sentään mukava aurinkoinen pakkassää, etelässäkin..

    • Vessadetta

      Sitä saa mitä tilaa, vai saako?

    • vähän.epävakaista
    • Antero_paljanen

      Istuu baarissa tyttöjen kanssa, niin ei haittaa sade eikä suomen lihavat lehmät!

    • reissuapukkaa

      Nyt ei saa tuitui puketin lippiksiä kotiin. Mikseivät laita samalla vamos airilla millä toivat uuden lauman sinnepäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      3132
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1841
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1730
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1239
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      127
      1032
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      98
      978
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      855
    10. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      849
    Aihe