...ei tarvinne edes kertoa missä...
Taas poliisit Leivonmäellä...
fyofoygupöuff
342381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
No missä?
Polliisin ei pitäi sotkeentua tuollaisiin , pitäis odotella että asiat saavuttavat pisteen mis ne eivät toistu .
Siellä oli ja on lapsi....
Mitä sitten ? Katsele Afrikkalisten elämää !!!! lapsen tekoon ei kovinkaan kummoisia vehkeitä tarvita joten ne ovat yliarvostettuja .
oliko joku moppo ojassa etu ikolan tiellä vaiko kuiskaaja rajalta
Tiedetään eikä ihme.
Niin rauhallinen paikka kun Leivonmäkikin on.
Harmi vaan kun sinne pesiytyy sitä pohjasakkaa.
Eikä niitä saa sieltä millään pois.
Leivonmäki on kalman hajuinen unikylä. Ei sinne ikinä,ohi vaan.
Nelostielläkin LEIVONMÄELLÄ eilen POLIISIT!!!
sai siellä joskus pilluakin muista elävästi kun siellä ajeli autolla, 14 urheilijaa, 16v maatilan tyttöä,17v reipasta tyttöä yms yms, sinne kylään olen laskenut mälliä joskus ihan tosissaan ainakin sangollisen
Ennen oli aiat paremmin,selkä oli notkea ja etupuoli jäykkä,mutta voi voi nyt on asiat toisin,etupuoli notkea ja selkä jäykkä ja pimperotkit karanneet maalikyliin.
Tänäänhän tuosta tapauksesta sai lukea lehdestä. Eikä mitään epäselvää kuka oli se nykyinen miesystävä jonka nykyisen naisystävä oli myös apoteekin ryöstöä yrittäneen entinen naisystävä. Monimutkaiseksi menee ja kaikki sai turpaan.
haiskahtiko tuo juttu vähän vispaaville letuille
No nyt rauhoittuu meno Leivonmäellä
Lähteekö sieltä pois tämä naisihminen josta miehet niin kovasti tappelee, että ovien läpi mennään. Vai lähteekö sieltä useampikin häirikkö ?
Se vain..
Se ei todellakaan ollut minun vikani mitä leivonmäen apteekin ryöstön yrityksessä tapahtui. Mäkö sen tilasin?? Mä en ole enkä halua olla tekemisissä kenenkään niitten rosvojen kanssa ketä siinä oli. Me mun miehen kanssa saatiin ryöstön yritys keskeytettyä ja tappeluksi meni näiden sankareiden aloitteesta. Ja juu mun lapsi oli kotona samassa rakennuksessa. Ihmeellistä. Pelon takia muutettiin pois koska emme voi tietää mitä niitten palikoiden päässä liikkuu.... että juoruämmät ja sedät siellä leivonmäellä voitte olla nyt onnellisia.. harmi että puukon iskut ei osunu meihin silloin. Tapaus on järkyttäny (myös) meitä. Onko tullu mieleen juoruumisen sijaan miettiä tai tulla kysymään miten voitte??
Teillähän on voitu erittäin hyvin . Tuohan on paljastunut kysymättäkin lukiessa oheiskärsijöiden vuodatuksia . Joten tavoitteen olette saavuttanut .
Että ihan sait "miehesikin" muuttamaan pois käkmäeltä, mutta eikös se ryöstön yrittäjä ollu sun exäs ? Kiva kumminkin kun olette nyt turvassa pahalta maailmalta "miehesi" kanssa. Kunnolliset ja tunnolliset kansalaiset. Teitä mikään järkytä, se on nähty. Kuitenkin mukavaa ja turvallista elämää teille, aina joku kärsii :)
Ne oli/on edelleen kuspäitä ja se mitä sinä iltana tapahtui Ei todellakaan ollut mistään kotoisin.... Eikä se ollu mitenkään siun syys...
ja mä toivon ett nyt saat olla niistä tollikoista erossa..
JaxuHali ❤
Toivottavasti saat elämäsi nyt kuntoon ja tuon rysyporukan pois elämästäsi pysyvästi!
Minä toivon näin kanssa. Sitä kyllä ihmettelen, ettei tätä sekopäätä kavereineen saada ruotuun, ei ole mistään kotoisin, että lapsen täytyy vaihtaa koulua ja kaveripiiriä tuommoisen takia.
Minä olen taas sitä mieltä, että parempi on kun lähtivät. Eipä tuosta lapsesta kummemmin ole ennenkään välitetty. Itseaiheutettuja mokia, ja nyt niin hurskastellaan.
Samaa mieltä asiasta, lapsi kärsii kun äiti ryyppää ja rällästää. Onneksi lähtivät pois Leivonmeltä, Joutsan harmiksi.
Niin onko jo uus rytyporukka ovella? Ainahan sitä voi toivoa parempaa mutta aika näyttää muuttuuko meno mikskään. Jos homma jatkuu entisellään ja naamat vain vaihtuu niin eiköhän tästä kuulla vielä lisää. Valitettavasti.
Mikä porukka siellä riehuu? Vieläkö ovat paikkakunnalla. Rauhallinen pieni kylä niin pitää tuommosia huonompia aineksia sinne pesiytyiä näemmä..
Niin,missäs nämä rysyporukat asui ja joko ne häipyi
uudet nappikauppiaat siinä on
Missä siinä? Eilen ainakin pyöri maija kovasti kylällä apteekin edessä ainakim
Uudet asukkaat ovat samanlaisia nappikauppiaita, kun entinenkin oli. Pois vain Leivonmäeltä pohjasakka, että saamme kunnialliset ihmiset elellä rauhassa. Minun miehenikin pysyy kaidalla tiellä, paremmin.
Poliisit saisi pyöriä kylällä enemmänkin, mutta ovat laiskan sorttisia. Yksi pienten lasten isä ajelee päivittäin kännissä, vielä ajaa jonkun yli. Mutta ainahan Leivonmäellä on tuo laji kukoistanut.
Taidan tietää, ketä tarkoitat. Joi liittonsa?
"reinikaiset" viihtyvät paree maijan lämmös . Jos joku rötöstelijä juoksee heitin syliin niin sit nappaavat .
Viime sunnuntaina oli oikein poliisi ja ambulanssi Pyryn talon vieressä olevan omakotitalon pihassa. Kukas muu mukana menossa kun paikallinen romaanihenkilö, vastapäisen talon portilla seisoi juhannuskokko, ei ollut vielä palanut. Filmattiinkohan siellä romaania Kokon paluu vol 43.
Sekin kovakalloinen taas maisemissa