Finlux 50" Smart TV

Ossi_ostaja

Onko kenelläkään käyttäjän kokemuksia tästä mallista, jota Prismoissa myydään hintaan 449€.
Vaikuttaa olevan ihan ok, mutta miten sillä näkyy esim. YLE Areena, MTV Katsomo ja Ruutu nelonen?

8

11262

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jotain_toimii_ainakin

      Prisman sivulla kerrotaan: "HBBTV palvelun kautta antenniverkossa toimivat mm. Yle Areena ja Nelonen Ruutu palvelut yhdellä napin painalluksella (vaatii internet yhteyden)." Nämä appsit saattavat lopettaa toiminnan, kun Yle tai Nelonen päättää "parantaa" nettipalvelujaan. Nyt on monen muutaman vuoden vanhan tv:n sovellutukset lopettaneet toiminnan viime päivitysten yhteydessä ja näin kävi myös Youtuben kanssa. Netflix toiminee myös?

      MTV katsomo kertoo: "MTV Katsomon Smart-TV sovellus on ladattavissa ilmaiseksi 2012, 2013, 2014 ja 2015 Samsung SmartTV -malleihin" ja "Vaihtoehtoisena tapana katsoa Katsomoa omalta tv-ruudulta suosittelemme tutustumaan esimerkiksi Chromecastiin."

      • Digityttå

        Katsomo/Areena/Ruutu toimii mm. Philipsin/Sonyn Android TVissä


    • Hutikuti677

      Hinta/laatu suhde voi olla ihan ookoo.Muista kuitenkin että kyseessä on Finlux,halvalla ei saa hyvää.Itseltä löytyy Lg sekä Finlux,ja Finluxin ostaminen kyllä harmittanut jälkeenpäin.Ihan jo television "käyttöjärjestelmäkin" on kyllä Lg:ssä huomattavasti parempi,vaikka onkin useamman vuoden vanhempi kuin mitä tuo Finlux.

    • Anonyymi

      Minulla katosi katsomo ja nyt sovellus ei pyöritä vieoita Viaplayssa. Olen käynyt 3 kertaa asian kanssa Prismassa.
      Maahantuoja on tehnyt jotain päivitystä, mutta vielä ainakaan ei sovellukset toimi. Huono ostos.

      • Anonyymi

        Joo mullakin Finlux ja juutupi ei pyöri,kaukosäätimelläkin vaikeuksia edetä asetuksissa,.patterit ok.Kutonen ei toimi enää ,pelkkiä pikseleitä,26 phj.paikalla ok mutta ei terävä kuva.paska töllö.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo mullakin Finlux ja juutupi ei pyöri,kaukosäätimelläkin vaikeuksia edetä asetuksissa,.patterit ok.Kutonen ei toimi enää ,pelkkiä pikseleitä,26 phj.paikalla ok mutta ei terävä kuva.paska töllö.

        Yritän YLE-arenaa, ei nettiyhteyttä??
        Mun Finlux ei ole SMART,

        Nettiyhteys toimii, Finlux temppuilee 🤨


      • Anonyymi

        Sama täällä Katsomo katosi eikä oo takas tullu🥲


    • Anonyymi

      Youtube jumittuu , areena ei toimi , tässä sitä älyä kerrakseen , kuva suht ok.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      37
      2132
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      56
      696
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      40
      643
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      65
      499
    5. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      62
      492
    6. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      490
    7. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      45
      480
    8. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      15
      460
    9. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      458
    10. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      6
      457
    Aihe