Onko MRS-bakteerin aiheuttamaan tulehdukseen vitamiinivalmistetta?
MRS-tulehdus
sairastuneen sukulainen
53582
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ehkä tärkein ravintoaine on kalaöljy,tulehdusten suhteen.Sitten kannattaa käyttää antioksidantteja,esim. C- ja E-vitamiinien yhdistelmällä on saatu laskettua CRP-tulehdusarvoa joka on osoittaunut myös hyväksi valtimonkovetustaudin mittariksi.Antioksidantteja pitää ottaa vesi- ja rasvaliukoiset tasapainossa,esim. pelkkä E-vitamiini yksin voi olla enemmän haitaksi kuin hyödyksi.Jos käytössä on antibiootit,pitäisi käyttää myös maitohappobakteeri-valmistetta suolistobakteerien suojaamiseksi.Suoliston bakteerikanta vastaa suurelta osin vastustuskyvystä.
se lähtee?
Varma tieto? Tutkimustuloksia tuon sairaalabakteerin pysäyttämisestä noilla keinoin?
Nämä edesauttavat vastustuskykyä.Lääkekuurien kanssa pitäisi käyttää myös maitohappobakteeri-valmisteita,ne suojaavat suoliston bakteerikantaa joka kärsii kuurien aikana.Suolistobakteerit ovat erittäin tärkeitä vastustuskyvylle.
Siis niillä ei saa bakteeria pois ilman lääkekuuria?
Täällä niin kehutaan, että vitamiineja kun nauttii, niin ei tarvitse lääkkeitä. Nyt kun olisi oikea sairaus, niin eihän ne pystykään lääkkeitä korvaamaan.
Tällaisiin tapauksiin ei ole mitään ihmetemppuja.Edes hivenainehoitoja antavat lääkärit eivät lähde siitä että lääkkeitä ei tarvittaisi lainkaan.Kaikki keinot kannattaa käyttää.Satu Silvollahan oli muistaakseni sairaalabakteeri oireettomana vuosikausia,ravinto vaikuttaa paljon.