päänsärky ja kuukautiset

olen huomannut että kuukautisten toisena päivänä mulla on hirveetä päänsärkyä.oikealla ohimolla heti vihloo että ei voi ilman särkylääkettä olla.voisiko tämä johtua e pillereistä?olen noin 5vuotta syönyt harmonetteja.
2480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kysy lääkäriltä seuraavan kerran, kun käyt uusimassa reseptin. Jos lääkäri epäilee, että voisi johtua pillereistä, niin voit kokeilla jotain toista merkkiä.

Äänestä
  • Kyllä useammalla koskee päähän kuuk.aikana vaikka ei käyttäiskään mitään pillereitä,johtuisko hormoneista?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


immi kirjoitti:

olen huomannut että kuukautisten toisena päivänä mulla on hirveetä päänsärkyä.oikealla ohimolla heti vihloo että ei voi ilman särkylääkettä olla.voisiko tämä johtua e pillereistä?olen noin 5vuotta syönyt harmonetteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu