Oliko tässä kyseessä eläinlääkärien ammattitaito.
http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/121433-nautojen-hoyryavaa-hengitysta-luultiin-savuksi-palokunta-paikalle
http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/121433-nautojen-hoyryavaa-hengitysta-luultiin-savuksi-palokunta-paikalle
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuskin tuon hälytyksen eläinlääkäri on tehnyt, vai mihin tuossa palokunnan tulossa eläinlääkäri liittyy. Tokko ilmoittajakaan on autostaan ulos noussut, vai eikös paloon pitäisi olennaisesti liittyä myös savun haju?
Syvennyppä eläinlääkärien tekemiin tarkastuksiin tiloilla niin näet minkälaisia pöljiä tässä maassa eläinlääkärit oikein ovat !!!
Kovastipa yleistät. Montako eläinlääkäriä tunnet tai olet tavannut heidän työnsä parissa? Itse lasken tavanneeni useita kymmeniä ja yhtäkään heistä en pitäisi ammattitaidottomana. Toki kaupungin pieneläinlääkärillä voi olla vähäinen kokemus suureläimistä, mutta perustiedot kuitenkin.
Toivottavasti asioivat sitten sinunkin luonasi....
http://www.maaseutumedia.fi/elainlaakarin-rikosilmoitus-saikaytti/
Eläinlääkäreiden ammattitaito ei ole häävi.....
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001954559.html
Koirilla takkuja turkissa lampailla leikkaamaton turkki
Kuinka on jos lampaan villa näyttää leikkaamattomalta niin siitä voi siis pamahtaa eläintenpitokielto päälle....mutta kuka määrittää koska villa olisi pitänyt keriä !!!!
Siinä koitellaan viljelijän lainsuojaa kun vastavalmistunut kettutyttö eläinlääkäri päättää että leikkaamaton on, varsinkin jos tilallinen joutuu vainon kohteeksi niinkuin tuolle parkanolaiselle tilalle kävi, jossa eläinlääkäri anne sillanpää alkoi vainota tilallista.
Kas kun sillanpää ei tarkista kaikkia tiloja samalla tavalla nimittäin jos sillanpää ei näin tee hän rikkoo perustuslakia "jokainen ihminen on lain edessä tasavertaisessa asemassa asemaan tai muuhun katsomatta"
tuon mielettömyyden mukaan kaikki tilat pitäisi asettaa eläintenpitokieltoon ja nämä kettutytöt sitten itse hoitaisivat ruokahuollon.
sitäpaitsi jos rikosilmoitus on aiheeton voidaan sen tekijää vastaan nostaa rikosilmoitus aiheettomasta ilmiannosta tai mikä se nyt oikealtanimeltään onkin.
Lisäksi tuossa ollaan rikosoikeudellisesti lähellä vahingon aiheuttamisat tahallisesti sekä viranomaisen sopimaton käyttäytyminen.
Kertokaa lainoppineet mitä rikoksen tuntomerkkejä tästä löytyy ????
Miksi aluehallintovirasto ei tutki asiaa sillä kun eläinsuojelulain mukaan on velvollisuus valvoa että lakia noudatetaan ja jos tarkastaja ei noudata lakia avi on itse syyllistynyt lain rikkomiseen kun ei ole valvonut että eläinlääkärit noudattavat lakia.