......että paperi jumissa vaikkei ole, eikä mitään näkyvää estettä paperin sisään menolle ole. Ikäänkuin paperi ei lähtisi ollenkaan menemään tulostimen sisään, jos näin voi sanoa.
Olen yrittänyt asetella paperinippua eri asentoihin, mutta paperi ei vaan mene tulostimeen.
Olen myös tehnyt pari korjaustoimenpidettä, puhdistuttanut telat, ja alustan, mutta en tiedä tapahtuiko niissäkään mitään.
Canon pixma 160 herjaa...
6
1226
Vastaukset
- häkkirölli
Onko laite resetoitu?
Tyyppi on kai Canon PIXMA MP160- huunous
Ei ole resetoitu......ja malli on juuri tuo mitä sanoit...
- huunous
Sitten seuraava kysymys, että miten resetoidaan....
- häkkirölli
http://gdlp01.c-wss.com/gds/6/0900002716/01/mp160_ug_us_v5.pdf
Käyttöopas, enkuksi kylläkin.
- huunous
Taidan ostaa uuden tulostimen....
- huunous
En tiedä mitä tapahtui, mutta tulostin toimii taas, sain resetoitua mustekasettien tyhjä ilmoituksen erään yuotuben videon avulla, sitten tulostin paksulla paperilla, sellasella kartongin tapasella, sörkötin sen sinne väliin niin, että tulostin imi sen itseensä.
Tässä youtube video mustekasettien tyhjä ilmoituksen resetointiin.https://www.youtube.com/watch?v=CHy4d7PlKaE
Virhekoodi näkyy olevan E3 kun tulostin ei ime paperia sisäänsä. Siihenkin vaivaan sain apua kun luin E3 ongelmista, joku oli työntänyt kortti paperin jotenkin väkisin tulostimesta läpi tai jotain, no englanniksi oli sekin, mutta sen verran tajusin, että tulostin sille kartongille sitten.
No tulosti toimii nyt, en tiedä miten kauan, mutta ilmeisesti sen sisällä oli joku kökkö tai jotain jonka kartonki työnsi ulos tai johonkin tieltä pois , en tiedä.
Kiitos osanotosta...:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1562761
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541699Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1461684Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1501433- 711397
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3151275The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut171206- 1561006
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek25965Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m61937