Adenauerin aikoina Italia ruookki koko Länsi Saksa

Ei saapasmaan rasvaletit tarttena Pro Agrian Gosplaneita ja tukieuroi. Meillä on mahdollisu6s järjestää vastaava tilanne Ruotsin ja Viron kanssa kaatamatta joka vuosi yli kahta miljardia tyhmille haiseville epäeroottisille elukoille ympäri aakkeeta laakkeeta korpineen päivineen.
765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sekopää ykä käy käsiks ja potkii mopoja

Äänestä

joppa ruokkii naappurin manssikkin, sperrmala

Äänestä

Palaa jo tähän aikaan.....tee aikahyppy todellisuuteen!

Äänestä

https://youtu.be/tVo_wkxH9dU
joo, näin on. Ennen mahtavat makrooni sadot ruokki teutoonitkin. Mutta sitten tuli jenkkien Monsanto- mafia ja pilas kaiken.

Äänestä

"Järjestäytynyt rikollisuus on Italiassa suurta myös elintarviketeollisuudessa. Maa menettää vuosittain 60 miljardia, kun mafia myy muun muassa väärennettyä viiniä ja kinkkua maailmalle.

Järjestäytynyt rikollisuus on selvityksen mukaan ulottanut lonkeronsa yli koko elintarvikeketjun maatalousmaan hankinnasta tuotantoon, kuljetuksiin ja vähittäiskauppaan."

http://www.iltasanomat.fi/taloussanomat/art-2000001739632.html

Äänestä

No ku neljän euron tuntipalkka, hinnat noussoo, ei saa mersuu, antakieh aaaah.

Äänestä
  • Itke jossain muualla kun sulle ei ole annettu mersuu, DORKA!

    Sä et ansaitse yhtään mitään ja sun mielestä yhteiskunnan pitäisi maksaa sun pihvit!

    Kaada itselles vaan, DORKA!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


henrikkasitisuposiohbww kirjoitti:

Ei saapasmaan rasvaletit tarttena Pro Agrian Gosplaneita ja tukieuroi. Meillä on mahdollisu6s järjestää vastaava tilanne Ruotsin ja Viron kanssa kaatamatta joka vuosi yli kahta miljardia tyhmille haiseville epäeroottisille elukoille ympäri aakkeeta laakkeeta korpineen päivineen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu