Oon kovalla ja ei vaa tuu!!

IHaveALittleProblem

Eli oon kovalla ja en oo varma mistä johtuu joko vaaleasta leivästä tai punasesta lihasta joita söin eilen pitkästä aikaa ja niiden jälkee tuli aika nopeaa huono olo. Sain kyll myös tartunnan kaverista ku sill on yskä et ihana kuume on täs viell samalla. 37-38 asteen kuume. Mut pääasia se että mä oon ollu eilisestä lähtien kovalla ja kakka ei vaa tule. Otin aika monta tuntia sit jonku tabletin joka vois auttaa ja kyll se vähä auttokin mutta silti tunnen kun siihen jää juuri puolivälii asti sitä ja ei haluu tulla loppuun asti. Eikä ny ois oikee mahdollista käydä misää lääkärissä yms. Ei oo ikinä ollu näin kauaa kovalla. Mitä niiku voisin tehä et saisin sen ainaski tän päivän aikana hoidettuu sillä en jaksa tätä enää ku reikäki on jo nii kipee ku pitäny sitä paskaa siinä yrittää vääntää.

9

444

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joulumieltä

      Ryyppää rankasti parisen viikkoa, niin on ihme, jos ei kakkelberi irtoa...

    • eikämaksapaljoa

      Selvästi kuidunpuute tuo kovavatsaominaisuus. Kannattaa mennä apteekkiin kysymään itselle sopivaa lisäkuitua.
      Oli hieno niksi kun puhelimessa kaveri ehdotti lisäkuidun saamista. Vaikuttaa myös ripulien vähenemiseen.

      • ParmpiNouvo

        Lisä kuitua saa parhaiten lähikaupasta. Ostamaan siis runsaskuituisia pälipala keksejä, kymmenen sellaisen jälkeen odota hetki ja johan alko irrota. Eikä eedes tavinnut rämpiä aoteekkiin.


    • egarwhet

      Syö pussillinen kuivattuja aprikooseja , kyllä lähtee !

    • ulostuslääkeluonnosta

      Osta pussillinen luumuja ja syö sellaisenaan. Opettele syömään kasviksia ja juureksia kuten porkkanaa, punajuurta, lanttua, kaalia ja viljaa. Sy kuitupitoista leipä. Osta pellavan siemeniä. Nämä ovat luonnon oma ulostuslääke.

    • kuoretmukaan

      Osta hedelmiä ja syö kuorineen.

    • tulivaanmieleen

      mene apteekkiin.

    • vettävettä

      Kyllä leipä tukkii suolen. Juo paljon vettä.

    • nigs

      Kaikille ei sovi kaikki kuidut. Mä en voi syödä leipää; hidastuu toiminta kolmasosaan normaalista. Peruna ei myöskään toimi mutta muut kasvikset nopeuttaa. Yks konsti on jos ei muuta vaihtoehtoa ole niin juo reilusti kusta. Tulee ripuli hetken kuluttua. Kokeiltu on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      31
      4224
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4037
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      61
      3665
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      87
      3521
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      32
      3504
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3321
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2876
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2805
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2596
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2304
    Aihe