Kuuluuko vuokralaisen maksaa vain ja ainoastaan sähköä kulutuksen mukaan, kyseessä on vanha rivari jossa sähkölämmitys, jos ja kun vuokrasopimuksessa on erikseen mainittu sähkön osuus, elikkä maksan vain sen mikä tuo summa on, eikös juu?
Totta vai tarua
7
253
Vastaukset
- htdhtd
Sinä hoidat vuokran vuokrasopimuksen mukaisesti ja se kuka on allekirjoittanut sähkösopimuksen, maksaa sen velvoitteet.
- Porno-Jalmari
Vuokraisäntä tulee jornimään sinua taka-aukkoon kuitatakseen vuokrasi, sähkön maksu menee siinä samassa.
- faktaa2
Maksat ainoastaan vuokrasopparissa olevat summat, kuten vuokra, sähkö ja vesi, et muuta!!!
Isännöitsijä ei määrää mitään, vuokrasopimus "puhuu puolestaan".- Älynjättiläinen_
Mitenköhän tuo isännöitsijä liittyy asiaan? Aloittaja tai kukaan muukaan ei ole maininnut sanallakaan mistään isännöitsijästä.
Yhtä hyvin voisin mainita, että k-kauppias hoitaa homman. - Porno-Jalmari
Älynjättiläinen_ kirjoitti:
Mitenköhän tuo isännöitsijä liittyy asiaan? Aloittaja tai kukaan muukaan ei ole maininnut sanallakaan mistään isännöitsijästä.
Yhtä hyvin voisin mainita, että k-kauppias hoitaa homman.Itsehän hoidan aina "homman" hyvin hienotunteisesti ilman jälkipuheita.
- Lkv22
Älynjättiläinen_ kirjoitti:
Mitenköhän tuo isännöitsijä liittyy asiaan? Aloittaja tai kukaan muukaan ei ole maininnut sanallakaan mistään isännöitsijästä.
Yhtä hyvin voisin mainita, että k-kauppias hoitaa homman.Isännöitsijästä kai oli joku kirjoittanut, mutta hänellä ei ole mitään tekemistä vuokralaisen-ja vuokranantajan tekemissä sopimuksissa, hoitakoon omat hommansa kuten kuuluu, on lähinnä nks:ttu "kirjanpitäjä"!
Maksat vaan ja ainoastaan vuokrasopimuksen mukaan, jos siinä mainittu sähkö 50 e ja vesi vaikka 20e, vuokra 500e, niin se on siinä, jos vaaditaan lisää maksuja, on se oltava kirjattuna sopimukseen erikseen, ei jälkikäteen mitään peritä, elikkä ET MAKSA KUIN SOPIMUKSESSA MAINITUT SUMMAT. - Porno-Jalmari
Lkv22 kirjoitti:
Isännöitsijästä kai oli joku kirjoittanut, mutta hänellä ei ole mitään tekemistä vuokralaisen-ja vuokranantajan tekemissä sopimuksissa, hoitakoon omat hommansa kuten kuuluu, on lähinnä nks:ttu "kirjanpitäjä"!
Maksat vaan ja ainoastaan vuokrasopimuksen mukaan, jos siinä mainittu sähkö 50 e ja vesi vaikka 20e, vuokra 500e, niin se on siinä, jos vaaditaan lisää maksuja, on se oltava kirjattuna sopimukseen erikseen, ei jälkikäteen mitään peritä, elikkä ET MAKSA KUIN SOPIMUKSESSA MAINITUT SUMMAT.Uskokaa jo, että vuokraisäntä jörnii vuokran edestä vuokralaista ja sillä hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017413
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?794924- 794809
- 1324228
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan83008- 522649
- 402551
- 472196
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102191Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211820