Moippelis kaikki.. mulla on sellanen ongelma et mul on peppu ja reidet aika löysähköt..miten mä saisin kiinteytettyy niit? kiitoksia vastanneill...=)
Kiinteyttä?
Raisa
2623
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oletko kokeillut lenkkeilyä? Sellaista reipasta kävelyä, että hiki tulee, pitempinä lenkkeinä? Ja polkypörällä ajaminen on kanssa hyvä. Sitten voi tietysti käydä kuntosalilla polkemassa kuntopyörällä ja tekemässä jotain jalkalihas liikkeitä. Oletan, että jalkoihin pätee sama kuin käsiinkin, pitkät ja säännöllisesti toistetut sarjat kevyillä painoilla kiinteyttää.
Tee jalkakyykkyä! Harjanvarsikin riittää näin aluks niskan taakse. Siinä kiinteytyy taka- ja etureidet sekä pakarat! Varmistahan vaan, että teet liikkeen oikeen: selkä suorana ja polvet ja nilkat saman suuntasina. Oon 99,9% varma, että paikat kiinteytyy! :)