Kaustislainen katsastusasema kehottaa veteliläistä auton omistajaa käyttämään paikallista palvelua.
Ystävällistä
11
386
Vastaukset
- vwaggilainen
Kehoitus siis ei vaadi jälkinäyttöä,mutta kehoituksen kyseessä oleva vika on korjattava viipymättä ja tarvittaessa esitettävä katsastuskonttorilla.
- MukaJälkiNäyttö
Ohi meni. Kaustislainen katsastusasema kehottaa veteliläistä auton omistajaa kirjeitse käymään vuosikatsastuksessa lähiasemalla.
- niinettä
Mitä sitte?
- Jldlspssk
Jatkan vetelissä asiointi, palvelu on hyvä, ja asiallista sekä pullakahvit maistuu aina.
Jos auto ei mene läpi, se on sitten auton vika - Herrat123
Vetelin katsastusasema asiakaspalvelun laatu on laskenut kuin lehemän häntä.☹️
- KoFoordi
Oltuani tunnin kaustisen katsastusasemalla, koska katsastaja ei keksinyt autostani erästä juttua, jota en tässä kerro, riitti. Menin veteliin ja juuri santsikuppia kahavia juodessani, inssi toi lapun ja sanoi: läpi meni, jos rekkarin valot sitte korjaat seuraavalle kerralle. Loistavaa palvelua!!!! Siisti toimisto/kahvio. Ystävällisiä ihmisiä ja kympin halvempaa ku kaustisella. Ehkä vetelin katsastuksen paras mainos on kaustisen........tosin, ei tietoa, onko vielä siellä
- BKjaloput
Käyttänyt menopelejäni monissa katsastusasemissa, yhdyn edelliseen/siin. Vetelissä erittäin hyvää palvelua ja asiallista sekä ystävällistä.
- Inssukka
Kaustisen karvanaamaörisijät ei innosta pätkääkään. Ajan Veteliin
- mosse1973
kummassa kunnassa isompi hylkyprosentti ?
- munaaMättää
miehillä yhteistyö on verratonta
- Onneksionveteli
Nyt on pakko kirjoittaa tähän, että todellakin Vetelissä palvelu pelaa. Kiitos ihanalle toimistovirkailijalle, siinä palvelutiskillä, katsastusasemalla! Otin autoa nimilleni ja hän auttoi, netistä etsimällä löytämään halvimman autovakuutuksen. Tarkistin kotona asiaa vielä netistä ja todellakin halvin oli juuri se, säästin useita satasia. Seuraavalla kerralla, kun menen autoani katsastamaan, annan kehut henkilökohtaisesti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994840Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1383099Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543032Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn331580Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271272- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.121042Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781031Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais521009Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001