Uskallanko

Avast Cleanup ehdottaa, että poistattaisin

4 koneella olevaa asetusvirhettä
2GB roskaa kiintolevyllä

"jänishousuna" en kertakaikkiaan uskalla.
1256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tuskin toi pahempaa jälkee tekee kuin antaa windowsille lupa päivittämiseen?
Sen jälkeen ei tietenkään enää välttämättä mikään toimi mut niin kuuluu tehdä
(miks muuten oot ladannut ohjelman jota et "uskalla" käyttää siihen mihin se on tehty)

Äänestä
  • Olen ladannut ilmaisen tietoturvaohjelman ja se on toiminut 3 vuotta hyvin.
    Nyt aamulla kysytään haluanko eroon mainoksista ja taas pitäisi hyväksyä joku putsausjuttu.

    Äänestä

Poista koko windows.

Äänestä

Avast ja muut "putsausohjelmat" keksivät näitä ongelmia jotta saavat myytyä tietotekniikasta ymmärtämättömille ohjelmaansa. Iät ja ajat näitä on tyrkytetty.

"2GB roskaa kiintolevyllä" Ei merkitse mitään. Ne ovat jotain temp-tiedostoja jotka tulevat heti takaisin, ei niiden poistolla ole mitään merkitystä.

Äänestä

Windows on kovin jännittävä, voi jännäkakka päästä karkuun tai saada ainakin vatsanpuruja.

Äänestä
  • Ei Uskalla

    Äänestä

  • TonttuTohelo kirjoitti:

    Ei Uskalla

    Uskalsin, nyt toimii puolta nopeemmin.

    Äänestä

"Uskallanko"
Toi on hyvä kysymys ja pätee "koko koneeseen" käyttäjä joka osaa asentaa "silmät ummessa" käyttiksen uusiks niin on jo siinä asemassa et uskaltaapi melkein mitä vaan (eli sen jälkeen kun käyttis "sentoimimiminen" ei enää tarkoita juuri mitään) niin alkaapi olla voiton puolella (tietotekniikassa)

Äänestä
  • Käyttiksen uusiminen ei ole kovin ihmeellinen homma.

    Äänestä

anna mennä vaan, örkit taivaaseen

Äänestä
  • Hyvin putsaa, tuo Avast

    Äänestä

Aloittajalle myös varmuuskopiointi on ilmeisesti vielä aika tuntematon käsite? Kannattaa ottaa vakavasti sekin osa-alue, niin uskaltaa kokeilla jatkossa enemmän ja sitä kautta myös oppia lisää laajempaa hallintaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Nahkata_kkiHirveä kirjoitti:

Avast Cleanup ehdottaa, että poistattaisin

4 koneella olevaa asetusvirhettä
2GB roskaa kiintolevyllä

"jänishousuna" en kertakaikkiaan uskalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu