Kahlataanko siellä vedessä kuten uutisissa näytettiin? Paistaako aurinko lainkaan? Sataako joka päivä ja onko muuten pilvistä?
Sää KhaoLak
5
367
Vastaukset
http://www.khaolaklanddiscovery.com/khao-lak-web-cam/
siitä näkee reali sään.
Paikallisten kertoman ja kuvien mukaan, sää on ollut kehnohkoa.
Mut kahlaamaan ei joudu....enään.
Syyskuun alussa oli tällaistakin.
https://www.youtube.com/watch?v=hCt4Ggh3uVk
Kyllä se aurinkokin pilkahtelee.
Rannoilla poikkeuksellisen hiljaista. Kertonee säästä.
Itse ottaisin ilon irti olosuhteista ja nauttisin esim. hyvinvointi palveluista, kun ei ole ruuhkia. Pari eri hierontaa rannalla tekee ihmeitä, jonka vaikutus kestää matkan jälkeenkin. Tosin hieronnassa käyn reissussa joka päivä. Jos sää ei suosi käyn 2. Aamulla öljy hieronta ja iltapäivällä thai. Rantabaareissa tilaa. Ruoka tulee entistä nopeammin. Ranta keitaissa rauhallista. Henkilökunnalla enemmän aikaa palvella ja heittää läppää.
Kun taas aurinko paistaa, nautitaan siitä.
Pilvisellä säällä on myös mukava ottaa skootteri alle, ja lähtä vähän pidemmillekkin reissuille. käydä vaikka nam khemissä katsomassa muistomerkkiä, tai ajella takua pa:ssa, thai muang:ssa, putouksilla, vuorilla...- pettynytKhaoLak
Kumma juttu kun tänään lähdin kävelemään Khao Lakin rantaa pitkin keskusta pohjoiseen,ni rantabaarit ja hierontakatokset loistivat poissa oloillaan.... Että näin mies yksin matkalla YMY
Mielenkiintoista.
Itse kun vietän aikaani pääasiassa eteläisellä khao lakin rannalla, Niin ainakin omat vakiopaikkani ovat auki normaalisti.
Joskin normaalia hiljaisempaa.
Suwan palm hotellin yhteydessä kadun puolella, on muuten varsin mainio hierontaliike. Sisätiloissa ja ilmastoitu. Rauhallinen musiikki. Sen italialaisravintolan vieressä. Jos nang thong rannalla viettää aikaa.
Eiköhän ainakin hotellien pihoilla löydy juomaa, ruokaa, ja hierontaakin, ettei tarvitse ihan ilman palvelua jäädä nang thongillakaan.
Hiekallahan ei kojuja saa ollakkaan khao lakissa. Ja nousuvedenaikaan ne ei siinä pysyisikään.
Mut siitä huolimatta, viettäkäähän mukavaa lomaa.- Matkaanko
Kiitos tiedoista! Kosteat kelit näyttävät yhä jatkuvan. Mukavaa lomaa kaikille toivottaen!
- LomallaKhaoLakissa
Tultiin tänne Khao Lakiin 4.12. Pari ensimmäistä päivää oli pilvistä, mutta lämmintä. Päivisin ei ole satanut, yhtenä yönä oli satanut reilusti. Tulvista ei täällä ole tarvinnut kärsiä. Eilinen ja tämä päivä aurinkoisia, merivesi tosi lämmintä. Ihan kelpo lomasäät, tervetuloa vaan 😊.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,805082Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk483835Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699253398- 802429
- 241909
Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3551616Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271581Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401552Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔151495Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?341365