http://www.tivi.fi/Kumppanit/Sofigate/mita-tekee-fasilitaattori-digiprojekteissa-6603054
"Kun matkustan aamuisin asiakkaalle, olen tyytyväinen edessä olevasta monipuolisesta päivästä: On täysin uusia asioita, joissa haastaa itseään"
IT-ammattilaiset on iloisia
8
278
Vastaukset
- papaptria.pu
Mikä ihmeen fetissi ja itseisarvo 'itsensä haastamisesta' on tullut? Eikö sen pitäisi olla niin päin että haastetaan olemassa oleva ymmärrys vasta silloin kun se ei toimi.
- ekkeksjsjeke
Haaste on sama asia kuin ongelma. Ei vain puhuta oikeilla termeillä. Projektissa on haasteita (ongelmia), elämässä on haastava tilanne (ongelmallinen tilanne) jne...
Ja sitten ihmiset oikein hakee ongelmia, sieltäkin missä niitä ei edes ole. - Anonyymi
ekkeksjsjeke kirjoitti:
Haaste on sama asia kuin ongelma. Ei vain puhuta oikeilla termeillä. Projektissa on haasteita (ongelmia), elämässä on haastava tilanne (ongelmallinen tilanne) jne...
Ja sitten ihmiset oikein hakee ongelmia, sieltäkin missä niitä ei edes ole.rumat ihmiset?
- Käräjäoikeus
Tuo haaste-sana on jo niin vastenmielinen (vittumainen tehtävä jota kukaan muu ei halua tehdä) että kaikki ilmoitukset joissa se mainitaan kierrän kaukaa.
- Anonyymi
hymyilee. kun kuvaa suurentaa niin näyttää väsyneeltä?
- Anonyymi
Ihmisen pitää nykyään olla koko ajan "epämukavuusalueella".
- Anonyymi
Ärsyttää tämä ylipositiivinen hömppä it-alan ympärillä. Oikeasti työt on stressaavia ja vaikeita. Varmasti aika ajoin voivat olla myös palkitsevia. Ärsyttää vain nämä jutut joiden perusteella kaikki olisi koko ajan kivaa.
- Anonyymi
kun netti yleistyi niin suorastaan räjähti yltiöpositiivinen mielikuvamarkkinointi, tulee ihan mieleen neuvostoliitto kiiltokuvina dokumentti joka joskus tuli telkkarista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371334
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691309En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5531198- 531135