Keskuksen pysyminen Lapinjärvellä on kuitenkin varmistunut.
Työ- ja elinkeinoministeriön ylijohtaja Pekka Timosen mukaan siviilipalveluskeskuksen siirtoa Lahteen, Hennalan kasarmialueelle tutkittiin aiemmin syksyllä, koska Lapinjärven siviilipalveluskeskus tarvitsee lisää tilaa.
Keskuksen pysyminen Lapinjärvellä on kuitenkin varmistunut.
– Nyt on löytynyt sellainen ratkaisu, joka pitää Siviilipalveluskeskuksen Lapinjärvellä, sanoo ylijohtaja Pekka Timonen.
Siviilipalveluskeskuksen käytössä on useita kiinteistöjä, joissa tilaa on kaikkiaan 5 000 neliötä. Kiinteistöt omistaa Lapinjärven kunta, joka vuokraa ne Senaattikiinteisölle.
– Tilaa tarvittaisiin lisää lähes tuhannen neliön verran. Isosta ratkaisusta on kyse, sanoo Siviilipalveluskeskuksen johtaja Mikko Reijonen.
Keskuksen pysyminen Lapinjärvellä varmistunut
0
106
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1117275Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista635328- 954914
- 524065
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee494006- 2223893
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san283608- 413253
- 522829
- 412407