Golffaus Dominikaanisessa

Jeppe

Mitähän moinen rentoutuminen paikan päällä maksaa. Jos ajatellaan että ei ota omia välineitä mukaan?

2

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tony

      Hei

      Ystäväni oli Playa Doradadassa reissussa ja harmitteli kovasti ettei ollut ottanut omaa bägiä mukaan. Hän on melkein eläkkeellä ja aktiivi klubipelaaja.

      Muistan keskustelustamme, että vakuutuin ottavani itsekin bägin mukaan ei ainoastaan Dominikaaniseen, mutta myös muualle, kun ei sen kuljetus niin kallista ole suhteessa mitä menettää vierailla vehkeillä pelaamisen totuttelussa. Eikä ne Green Feetkään ilmasia tuolla ole, vaikka muuten onkin edullinen saari.

      Korvienväli juttuja nämä välineasiat kai monelle on, mulle ainakin :)

      Tony

    • hcp

      Just tarkastin Visa-laskusta, että kierros maksoi auton kanssa 77 euroa caddielle tippiä n 20 -30 us $. Eli aika kallista ja kenttä helpohko, savipohjainen = märkä "peltokenttä"
      En ihastunut neljän kierroksen aikana !!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      258
      3750
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      135
      2707
    3. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      16
      2192
    4. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      357
      1949
    5. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      228
      1934
    6. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1498
    7. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      49
      1444
    8. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      103
      1167
    9. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      74
      1162
    10. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      111
      1150
    Aihe