VAROKAA! Kaksivaiheinen vahvistus GMAIL :ssa

viiiiapori

Onko kenelläkään ollut samaa ongelmaa Gmail :n kanssa eli että ette pääse omaan sähköpostiinne, koska ette saa kirjautumiseen tarvittavaa vahvistuskoodia tekstiviestillä?

Nyt jo kolmas kerta minulla; ensimmäinen kerta oli viime viikolla, sitten eilen sekä tänään en ole päässyt kumpaankaan Gmail-sähköpostiini, koska vahvistusviestejä ei tule.

Googlella ei ole mitään asiakaspalvelua, johon soittaa. Voi lähetellä viestejä asiakaspalveluun muttei niihin tule koskaan vastausta. Perseestä koko lafka!

Onko kokemuksia tästä ongelmasta tai tilin palauttamisesta? (Jos ei, niin älä vastaa - säästä sormiesi niveliä tai mene vauva.fi-sivuille.)

Gmail, gmail, gmail, gmail, Gmail, gmail, gmail, gmail, Gmail, gmail, gmail, gmail, Gmail, gmail, gmail, gmail, Gmail, gmail, gmail, gmail, Gmail, gmail, gmail, gmail, Gmail, gmail, gmail, gmail, Gmail, gmail, gmail, gmail, Gmail, gmail, gmail, gmail - ja ongelmia riittää!

https://support.google.com/accounts/answer/185839?hl=fi
https://www.google.com/intl/fi/landing/2step/

3

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tsottsot

      Kaikillako siis kaksivaiheinen vahvistus toimii moitteettomasti? Hmmm, pistää miettimään...

    • huhhuhhuhheijaa

      eikä mulla ollu mitään kaksivaiheista vahvistusta käytössä. Gmail on p***stä ja syvältä.

    • Anonyymi

      itsellä ekaa kertaa Gmail ei suostu päästämään sisälle isän läppärillä vaikka salasanankin normaalisti tiiän. pyytää jotain helvetin vahvistusta puhelimesta. nyt ei satu olemaan mitään laitetta ainoastaan ne kysymykset ja palautus sähköposti. ennen ne on viimeistään kelvannut. vaan eipä tällä kertaa!! itun google stna

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4535
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      127
      2971
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1710
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1553
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1304
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1075
    Aihe