KORJATKAA INTERNET

Internet on tullut yhä merkittäävämmäksi tiedonvälityksessämme.
Tämä Suomi24.fi on toiminut jo 16 vuotta ja on tiettäästi Suomen laajimpia.
Uudistuksia täälläkin tehdään jatkuvasti, mutta todellisia korjauksia vähän.
YLE 1 kertoo paraikaa ohjelmassa:korjatkaa internet:
- - -
Korjatkaa internet! PirateBayn perustajajäsen Peter Sunde Kolmisoppi ja aivotutkija Katri Saarikivi. Perjantai-dokkarissa brittiläis-suomalainen hakkeri Lauri Love. HD Ohjelmatekstitys (suomi)

Katso lähetystä Tulossa katsottavaksi

- - -
11<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tällä keskustelupalstalla on usein olleet juuri valvojina toimivat suurina hyvän keskustelun estäjinä - VALITETTAVASTI!!

Äänestä
  • Muista nyt. Et ole vielä koskaan itse avannut omaa kunnon viestiketjua!!

    Oletan, että sinulla on ikää sen verran, että osaat muutakin kuin soittaa suutasi ja syyttää muutamaailmaa.

    Kuivaa nyt edes korvantaustasi!

    1Äänestä

Yhteya ei toimi koskaan.

Äänestä

Vaalierkki ruunemanneineen höpenikkeineen jääköön omaan arvottomuuteensa. Säännötkin ovat heille usein utopiaa!!

Äänestä

Katri Saarikivi, hmmm. Tulipa tyhjänpäiväinen tutkija hänestä mieleen, tuollaiseen syydetään rahaa, tavalliselle ihmiselle aivan selvää asiaa ilman tutkimustakin. Naivi ja pikkutyttömänen nauraa kihertää. Jotenkin huomasin juontajasta (Pekka) että kihisi tuolissaan haastatellessaan noin tyhmästä jutusta. Tuo Pekka osaa sanoa suoraan miten asiat voi mennä esim juuri tuolla internetissa. Mutta tämä pikkutyttö ei vielä ollut tutkimuksen alussa tajunnut ajatella tutkimuksensa klppupäätä joka todellakin pitäisi jo havaita alussa. Eli mitä vaaroja ihmisen henkilökohtaisten tietojen ja kommentien paljastamisella on.

Äänestä

KESKUSTELUISSA
olen yllättynyt tason MADALTUMISESTA niin täälä kuin myös YLE-ohjelmissakin. Uusinnat olisi saataava YHDELLE kanavalle kuten nyt AREENA.
Myös suomi.24.fi

1Äänestä

NETIKETTI
ois hyvä muistaa kun ASIATTOMIA PERÄTTÖMIÄ latelee!!

Äänestä

HÄIRIKÖT KIROON - PUSKIKSINAKIN!!
EX. valvoja pahimpia !!
- maalaismirhineen ja kanattomine mummoineen jopa lhden takaa

Äänestä

Luuleeko joku edelleen että internet on vain pelkkää suomi24sta, ????????????
Olisi taarvetta varmaankin kirjoittaa vaikka pelkkiä sanoja hakuun että raottuisi maailma!!!!!!!!!!!

1Äänestä

Mitähän vikaa tällä sivustolla lienee kun kukaan ei ole korjannut vaikka
tämäkin keskustelu on jo monta päivää ollut esillä?

Äänestä
  • Joku vain pelleilee!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


presidenttisekoitus kirjoitti:

Internet on tullut yhä merkittäävämmäksi tiedonvälityksessämme.
Tämä Suomi24.fi on toiminut jo 16 vuotta ja on tiettäästi Suomen laajimpia.
Uudistuksia täälläkin tehdään jatkuvasti, mutta todellisia korjauksia vähän.
YLE 1 kertoo paraikaa ohjelmassa:korjatkaa internet:
- - -
Korjatkaa internet! PirateBayn perustajajäsen Peter Sunde Kolmisoppi ja aivotutkija Katri Saarikivi. Perjantai-dokkarissa brittiläis-suomalainen hakkeri Lauri Love. HD Ohjelmatekstitys (suomi)

Katso lähetystä Tulossa katsottavaksi

- - -

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu