mitä nitetrain:lle nykyään kuuluu? käyks siel ketään? onks restel myynyt paikan kannattamattomana? ostaaks sedu sen? aukeeks se uudel nimel maaliskuussa?
ei sen paikan muuta tarttee kun vaihtaa nimee, muuttaa hieman sisustusta, nostaa hintoja reilusti ja kansa vaeltaa sinne oitis..
ei sen paikan muuta tarttee kun vaihtaa nimee, muuttaa hieman sisustusta, nostaa hintoja reilusti ja kansa vaeltaa sinne oitis..
Vastaukset 12
Vanhimmat
No näin pienessä kaupungissa on niin vähän baareissa käyvää sakkia, että Bulls taitaa riittää 18-35 -sakille. Nitelle ei vaan riitä enää sitä samaa asiakasryhmää.
No niihä sitä vois luulla.. Mut entäs sitte,ku Bullsi on iha täynnä, ni sit ei vois mennä edes nitee.? Onhan Imatralla ihmisiä sen verra, että molemmat baarit vois olla täynnä.Mut kaikkia ei varmasti jaksaa kiinnostaa imatran meninki.
Kyllähän tässä kaupungissa, keskustassakin _baareja_ on. Mutta Bullsin ja Niten kaltaisia "nuorten" tanssipaikkoja ei noita kahta enempää. Eikä niille riittäisi asiakaskuntaakaan. Minusta on kyllä umpihullua, että kaikkien pitää tunkea Bullsiin, kun Nitessä on tilavampaa ja kaiketi halvempaakin.
Vanhemmalle porukalle on sitten Valtsun Kellari.
Tuntuu jotenkin tyhjäpäiseltä jonottaa helvetin kauan bullssiin etenkin kun tietää että jos on jono pitkä niin sisälläkin on ihan täyttä ja paikka jumissa. Nite on tilavampi ja jos eivät olisi tehneet niitä muutoksia vaan pitäneet sen niin kuin se oli Onnenpäivien aikaan niin paljon viihtyisämpikin.
Eiköhän jotain ruvenne tapahtumaan....
Eikä kansa jaksa iäti siellä bullsissa käydä.
Nyt ois Restelillä oiva tilaisuus ruveta kunnolla kilpailemaan ja näyttää kaapin paikka.
Rahaa on ainakin paremmin takana kuin yksityisellä. Eikä se bullssi mikään ihme paikka ole... Siis muuttakaa Trainiin...
Ravintoloiden suosio noudattaa aaltoliikettä, siinä mielessä Bullsin suosio on kestänyt yllättävän kauan.
En siis tarkoita että Bullsin pitäisi menettää asiakkaansa, mutta olettaisin että uudelle baarille olisi Imatralla tilausta. Eikä kilpailu tee yhtään pahaa, pysyypähän baarienpitäjät hieman varpaillaan, ja uudistavat paikkojaan.
meil o parhaat bileet.
Toivottavasti Bullssille tulee kovatasoinen kilpailja, sillä en oikein tykkää kyseisestä baarista. Sinne on kuitenkin aina pakko mennä, kun tuntuu olevan Imatran ykkösmesta, siis kävijämäärältään. Nite oli ennen kova paikka mutta sitten jotain kummallista tapahtui ja kaikki alkoivat mennä Bullssiin. Bullss on aika paska paikka ei voi muuta sanoa, semmonen saatanan sokkelo. Toivottavasti jotain tapahtuu ja äkkiä.
jep. tuo bulls on peestä!! sokkeloinen ja teiniperseitä täysi, ei siinä mitään.kiva käydä itseään kiusaamassa mutta se kalja määrä joka roiskuu ohi kävellessä aina, ja kengät jää kivasti liimatuksi lattiaan! kaikki järkevä sakki kun lähtis niteen tilanpuutteen takia!!voi niitä aikoja!!!
Ei bulssiin viitti tosiaan mennä,on alettu käydä muualla,Imatran ulkopuolella.
Bullssi on perseestä...ihmettelen kyllä samaa mikä v*ttu niitä ihmisiä sinne koloon vetää.
Lpr:n Diva ihan Jees.
nite vaihtaa omistajaa paljon parempaan