Audi siirtää tuotantoa Seatin tehtaalle

Audi siirtää tuotantoa Seatin tehtaalle, osta Audi saat Seatin

http://www.tuulilasi.fi/uutiset/audi-siirtaa-tuotantoa-seatin-tehtaalle

Kattokaas kun halvalla teettää niin katteet on isommat...
1455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mitään autoa ei saisi tehdä kuin alkuperäisellä tehtaalla. Ja alkuperäisillä koneilla ja työntekijöillä.
Ai niin Suomessakin tehdään Mersua, no unohdetaan mitä edellä kirjoitin.

Äänestä
  • Tottahan jos Volkkaria ja Audia kasattaisi suomessa niin olisi laatu hyvää, nyt kun volkkarit tulee mexicon orjatyömailta nin laatu sen mukaista.

    vwtrolli, et voi voittaa, ala kinastelemaan vaikka jossain jääkiekko foorumilla siitä kuinka hifki on parempi kuin tappara, ne on tärkeitä keskustelulta.

    Äänestä

Sama missä kasataan. Laadun määrää suunittelu, komponenttien tuotannon laatu.

Äänestä
  • Juuri sen takia paskaa ei suomessa kasata, suomessa kasataan mersuja että voidaan olla ylpeitä, eihän täällä kukaan muu edes myy volkkareita kuin vv auto

    Äänestä

  • Niin onhan se aikamoinen loikka Ladasta Mersuun. Ei taida tulla ainuttakaan osaa Mersuun Suomesta? Mersu Rellun koneella on kuin Saabin penkit Ladassa!

    Äänestä

  • Itäeuroopasta tuppaa osat tulemaan saksanmerkkeihin.

    Äänestä

  • Eikö Unkari ole Euroopan mexico, 2006 unkarin moottoritehtaan työntekijät käräytti tehtaan johdon joka yritti salata vialliset jo tuotantoon päätyneet moottorit, sen jälkeen onkin öljypolttimia ollut paljon jo uusissa autoissa, ihan sattumaa ja vahinkoa kaikki vai mitä?

    Äänestä

Kun robotit kasaavat auton Audin palikoista, syntyy Audi riippumatta siitä, missä päin maailmaa olevaan hallin ne robotit on asennettu. Vähäinen ihmistyöpanoskin kokoonpanossa on koulutettu ja johdettu tekemään yhtä hyvää jälkeä kansallisuudesta tai etnisestä alkuperästä riippumatta.

Oma autoni ei ole Audi eikä edes VW-yhtymän tuote. Se kuuluu merkkinsä mallisarjaan, jota kasataan Saksassa, USA:ssa, Etelä-Afrikassa ja Kiinassa. Minulle ei ole merkitystä sillä, miltä tehtaalta kulkineeni toimitettiin.

Edellinen autoni oli Meksikossa valmistettu VW eikä minun tarvinnut kyseenalaistaa sen merkkiä. Minulle se oli VW niin hyvässä kuin pahassakin.

Äänestä

oho sittenhän suomessa on huippuasuntoja kun komponentit on huippulaatua ja suunnittelu suomesta.........eikx se ollu ihan sama ketä siellä raksalla taputtaa kintaita yhteen...
mutta mites siellä mexikossa noi sähkökatkot....
.....kait kuitenkin pidät omaa työtäsi niin tärkeänä ettei juuri sitä pysty antamaan näihin hyväksikäyttö kehitysmaihin.........ja tavarat tulee laivalla jolla henkilökunnalla asiat viimeisenpäälle....
ei muiden elämällä niin väliä kunhan saan itse huippuliksaa ja saan pitää työpaikan , olenhan niin korvaamaton.

Äänestä
  • Meniks K Auto konkkaan?

    Äänestä

Jollain on täällä tuo konkkaanmeno kompleksi.
Aina jonkun hänen mielestään pitäisi mennä konkkaan, mutta noista toivotuista firmoista ei yksikään ole mennyt.
Eikö tuo tyhjän toivominen ole jo tylsää, vuodesta toiseen?

Äänestä
  • Meni se konkkaan se, mutta Kesko tekohengittää juustonmyynnillä tienatuilla roposilla. Ilman Keskon miljoonia K Auto olisi nimeltään entinen K Auto. Hymiö.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SeatAudi kirjoitti:

Audi siirtää tuotantoa Seatin tehtaalle, osta Audi saat Seatin

http://www.tuulilasi.fi/uutiset/audi-siirtaa-tuotantoa-seatin-tehtaalle

Kattokaas kun halvalla teettää niin katteet on isommat...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu