Pakkaskeli

Näyttää pitävän kovaa talvea. Lunta maassa ja pakkanen paukkaa.
Välillä viimakin vimmeltää.
Mutta ei se haittaa. Laitetaan puuta pesään, ja on mukava katsella kun vaimo minissä joulua valmistaa...
374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kerro lisää. Mitä alla? Mulla kulli seisoo. Millainen on vaimon pesä?

Äänestä

Voisin tulla kattelee kun tässä aikaakin on. Pikkasen kiihottaa.

Äänestä

Miten vaimo tarkenee minissä? Minulla on harmaat villahousut ja silti paleltaa.
Pakkanen, lumi ja pimeä on ihana yhdistelmä, jos voi halutessaan linnoittautua pirttiin.
Mukavaa joulun odotusta sinulle ja vaimolle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Halonkantaja kirjoitti:

Näyttää pitävän kovaa talvea. Lunta maassa ja pakkanen paukkaa.
Välillä viimakin vimmeltää.
Mutta ei se haittaa. Laitetaan puuta pesään, ja on mukava katsella kun vaimo minissä joulua valmistaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu