Missä kunnossa mahtavat ladut olla?
Ovatko täynnä mennyttä urheilusuruuttaan metsästäviä wanabe-kirvesniemiä vai kehtaako tämmösellä normaalikunnolla lähteä haastamaan?
Ovatko täynnä mennyttä urheilusuruuttaan metsästäviä wanabe-kirvesniemiä vai kehtaako tämmösellä normaalikunnolla lähteä haastamaan?
Vastaukset 16
Vanhimmat
Lumia odotellessa.
hys hys tää on semmonen asia mistä ei saa keskustella. siellä kun sulatellaan hyvin nopeasti 40000e
Älä tule sotkeen meidän kilpailijoiden harjoittelua. Ja lapsia ei tarvitse ladulle raahata.
Taas tehdään ampujien ehdolla latuja! tässä maassa ei ammuta kun vihreitä miehiä Mäkäräisen jälkeen.
Ei, pojat vähän alkuun vitsaili, siis ilmeisesti ovat hiihtokunnossa. Tällä vartalolla ei tarvitse välittää laturaivopapoista ja voi hiukan pienemmillekin antaa taustatukea.
Kahtarin takamutkassa viimeistään?
Käsittääkseni moottoriradalla on tehty latuja noin kilometri hiihtoseurojen tarpeisiin ja esim lapsilla ei ole sinne mitään asiaa. Olisi todella vastuutonta viedä lapsia sinne tosissaan harjoittelevien jalkoihin. vauhdit on kovia ja tilaa ohittaakaan ei kovin paljon ole. Tavallisen sunnuntaihiihtäjän intoa ängetä kilpahiihtäjien harjoituskentälle en todellakaan ymmärrä. Ehkä sinne voisi antaa joskus jonkun ajan milloin saisi kaikki mennä turvallisesti sinne, vähän kuin jäähallin yleisöluisteluun.
Ei se suomalaisten hiihtovauhti nyt niin kovaa ole ollut, eiköhän mennä kumminkin.
"kilpahiihtäjien harjoituskenttä" my ass
Kyllä siellä mukavasti on tilaa niin lapsille kun aikuisille.myös koiran ulkoiluun mahtavat puitteet.
onks se sauvoilla muita hutkiva kuntoilija vielä siellä terrorisoimassa
Se saatanan raivohullu terrorisoi huitomalla sauvalla muita kulkioita varsinkin lapsia.pitäkää varanne
Kuinka siellä saa asenkanssa huiskia, kun muut hiihtelevät seassa.
Joo eipä ihan vastaa ampumasalien turvallisuutta. Vaikka kukaan ei saisikaan mielenhäiriötä niin aseen kanssa äärirajoille hiihtäessä ei varmaan aivot pelaa ja tulee roiskittua vähän mihin päin sattuu. Vähän niinkun intissä aina joku käänsi ladatun kohti muita ja kysy että mites tää.
Kuka idiootti jaksaa kiertää kilometrin kehää aina uudestaan ja uudestaan? Tekolumi ei ees luista.
nää hippo hiittäjät jaksaa kun latu tehtiin kaupunkin piikkiin nää pellet veti välistä 30000e talkoo töitä
me hiihdellään täällä renkossa kohta porukalla Renkiaan kaljalle