Kysykää mitä vain arkea askarruttavaa niin vastaan

Hei!

Kysykää pois! Ihan mitä tahansa arkista asiaa mitä teillä on johon haluatte oikean aikuisen vastaavan aikuisten oikeasti. Yritän auttaa mielelläni.
Toivotaan ettei tule mitään höpöjä tai tuhmia kysymyksiä koska niihin en vastaa.

25

402

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saako avioliiton jälkeen masturboida? Ajattelin mennä naimisiin, että saan tätä aktia harrastaa.

      • Mitä haet tällä sanalla? En nyt oikein ymmärtänyt. Avioliitto on mahtava asia ja sitä tulisi kunnioittaa.


      • Kirkko.apua kirjoitti:

        Mitä haet tällä sanalla? En nyt oikein ymmärtänyt. Avioliitto on mahtava asia ja sitä tulisi kunnioittaa.

        Siis kun seksi on kieletty ennen avioliittoa, onko sama juttu masturboinnin kanssa? En haluaisi helvettiin...


    • haHAA_12w

      Kattokkee on yö mutten nuku :DD

      • aika pahis XD


    • Haukan

      Mikä on lenkkisauna?

      Subaru justy 1.2
      Kylmis.

    • oliko jeesus homo??? XDDDD

      • Asiaton kysymys ilmoitimme ylläpidolle


    • kysymyksi älisää saa laittaa

    • justAsking

      Mistä johtuu että ruisleipien kansi ja pohjapuoli saadaan niin helposti irti toisistaan? Millä tavoin ne leivotaan että se saadaan toimimaan?

      • Ne leivotaan tavallisesti muuten, laitetaan päällekkäin, kuumennetaan ja siunataan.


    • Vastaan taas!

    • Tavoitteentekijä

      Itselläni on aika haastava kysymys, pääosin liittyen omaan hieman aikaisempaan elämääni myös.

      Mitä mieltä olet nuorista, jotka ovat vähän villejä, sekä kilttejä, ja usein sellaisia että ilman sopivaa tukea eivät pääse eteenpäin normaalilla tavalla, että miten heitä kohtaan tulisi toimia?

      Omasta mielestäni jos multa kysyttäisiin, niin tottakai, ikäänkuin "käsi kädestä" kiinnihän se pitää tukea, ja opaistaa kuin vain sanoa että tee noin ja kyllä sä pärjäät.

      Ja jos multa myös kysyttäisiin, niin puhuisin vaikka kasvotustenkin näistä asioista mieluusti parhaiten.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      173
      1445
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      41
      1039
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      735
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      660
    5. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      650
    6. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      637
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      632
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      593
    10. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      577
    Aihe