Voiko nainen lähteä yksin matkalle Dubaihin. Pukeudun asiallisesti ja muutenkin rauhallinen persoona. Mitä vaaroja voisi mahdollisesti olla ?
Vastaukset 3
- Tuupai
Aivan mainiosti. Normaali käytöksiselle ja asiallisesti pukeutuvalle ei mitään vaaraa. Takuulla turvallisempi kuin esim. Helsinki
- Tiinas10
Dubai on varmaankin yksi maailman turvallisimmista maista. Myös naiselle kunhan ymmärtää miten maassa tulee käyttäytyä. Asiallinen pukeutuminen ja käytös on tärkeää ja tämän oletkin jo sisäistänyt.
Aasialaiset vierastyöläiset kyllä tuijottavat länsimaista naista, vaikka olisitkin konservatiivisesti pukeutunut. Jos joku jotain ehdottelee tai muuten käyttäytyy epäasiallisesti sinua kohtaan, kannattaa poistua paikalta tai nostaa asiasta kova meteli. Itse en ole tuijottamista pahempaa kokenut.
Maassa on paljon prostituoituja esim venäjältä eikä kannata ottaa sitä riskiä, että luulevat prostituoiduksi, kun liikut ilman miestä eli oma käytöshän tähänkin vaikuttaa.
Missään tapauksessa ei pidä lähteä vieraan miehen mukaan tai mennä kenenkään vieraan auton kyytiin. Taksit ovat toki turvallisia mutta älä ikinä istu taksin etupenkille.
Poliiseja, vartijoita ja valvontakameroita on joka paikassa joten se omalta osaltaan lisää turvallisuutta. Ihmiset ovat erittäin avuliaita ja ystävällisiä. - Savetski
Täällä toinen! Lähden yksin reissuun, jännittää, mutta toisaalta on helpottunut olo: kerrankin saa itse määrätä aikataulunsa ja mennä sinne mikä oikeasti kiinnostaa. Olen 52-vuotias naimisissa oleva nainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3271578Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311289Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5011185- 63985
- 73962
- 52740
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M109726Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen75722Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468647- 38632