Voiko nainen lähteä yksin matkalle Dubaihin. Pukeudun asiallisesti ja muutenkin rauhallinen persoona. Mitä vaaroja voisi mahdollisesti olla ?
Nainen yksin matkaan
3
324
Vastaukset
- Tuupai
Aivan mainiosti. Normaali käytöksiselle ja asiallisesti pukeutuvalle ei mitään vaaraa. Takuulla turvallisempi kuin esim. Helsinki
- Tiinas10
Dubai on varmaankin yksi maailman turvallisimmista maista. Myös naiselle kunhan ymmärtää miten maassa tulee käyttäytyä. Asiallinen pukeutuminen ja käytös on tärkeää ja tämän oletkin jo sisäistänyt.
Aasialaiset vierastyöläiset kyllä tuijottavat länsimaista naista, vaikka olisitkin konservatiivisesti pukeutunut. Jos joku jotain ehdottelee tai muuten käyttäytyy epäasiallisesti sinua kohtaan, kannattaa poistua paikalta tai nostaa asiasta kova meteli. Itse en ole tuijottamista pahempaa kokenut.
Maassa on paljon prostituoituja esim venäjältä eikä kannata ottaa sitä riskiä, että luulevat prostituoiduksi, kun liikut ilman miestä eli oma käytöshän tähänkin vaikuttaa.
Missään tapauksessa ei pidä lähteä vieraan miehen mukaan tai mennä kenenkään vieraan auton kyytiin. Taksit ovat toki turvallisia mutta älä ikinä istu taksin etupenkille.
Poliiseja, vartijoita ja valvontakameroita on joka paikassa joten se omalta osaltaan lisää turvallisuutta. Ihmiset ovat erittäin avuliaita ja ystävällisiä. - Savetski
Täällä toinen! Lähden yksin reissuun, jännittää, mutta toisaalta on helpottunut olo: kerrankin saa itse määrätä aikataulunsa ja mennä sinne mikä oikeasti kiinnostaa. Olen 52-vuotias naimisissa oleva nainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463210Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091942Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811771- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431418- 271344
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1251198UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1121160