Reijo Taipale on ihan ehdottomasti se ainoa oikea Tangokuningas!! Harmi vaan että on lomalla, keikoille pääsee taas vasta keväämmällä. Ääni ja siniset silmät saa kyllä sukkahousut pyörimään jalassa! Reiska on aina keikoillaan ystävällinen, moikkailee lavalta, iskee silmää. Musiikki on taatusti tanssittavaa.
Minkäslaisia kokemuksia muilla on Reiskan keikoista?
Minkäslaisia kokemuksia muilla on Reiskan keikoista?
Vastaukset 5
Vanhimmat
vuodet vaikka on vaihtuneet, muistoihin haihtuneet..REIJO on ehdoton nuoruuteen matkatessa muistojen kultaamaa tietä. Vähiin on todella keikkailu jäänyt ja kesällä retonki kyllä heilahtaa, kuin silloin ennen.
Reiska on tosi sympaattisen, kohteliaan ja miellytävän oloinen laulaja. Mä oli toisavuonna Reiskan keikalla. Hyvin hän laulaa, mutta esiintyminen ei kovin viihdyttävää ole, enemminkin aika pelkistettyä , joidekin mielestä ehkä jopa hieman ykstoikkoista.
Ehdoton suosikkini,takuulla menen hänen esiintymistään kuuntelemaan ja tanssimaan....vaikka maan ääriin......t. ihailija
Reiska laulaa tosi tunteellisesti ja Juha ja Taifun ´soitaa taidolla, ei pärjää edes röönin eikka heille..hyvä juha ja reijo.
Niin eikä kaikkein vähäisin, nimittäin ilman FRIMANNIN EKIÄ ei musisointi olisi sitä mitä tällä porukalla on Hyvä Eki jeeeeeeeeee