Voiko kummitus kirjoittaa

ggddq

pystyykö kirjoittamaan seinälle, tai taululle esimerkiksi silleen että sen voit nähdä sen tekstin?

9

274

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiksipirkanvinkki

      Hommaa jääkaapin oveen magneettikirjaimia ja -numeroita. Niitä kummitus voi liikuttaa ja muodostaa sanoja kuten "kestävyysvaje" tai "sote-uudistus".

    • plasmatutkija

      Ektoplasmalla kummitus pystyy kirjoittamaan lyhyitä viestejä sileälle, tummahkolle pinnalle.
      Ilman happi haihduttaa kuitenkin ektoplasman nopeasti, maksimissaan viesti on näkyvissä vain 13 min 27 sek.

      • Ejakulaattori

        Meikä osaa kirjoittaa ejakuloimalla. Pysyy kunnes Äiti sen pois pyyhkii.


    • Rabortoija

      Ei pysty, sillä kummituksia ei ole olemassa.

    • powler

      Voitko itse tehdä saman ajatuksen voimalla?

    • B.Uggi

      En tiedä, mutta kummitukset osaavat virtsata lattialle. Kaverien kanssa kaljoteltiin ja katsottiin telkkaria ja yhtä äkkiä vessasta kuului lirinää. Aamulla siellä oli kusta lattialla, eikä kukaan ollut muka käynyt vessassa vaikka vedetti keissi mieheen.

    • Realms

      Tavaroiden lentely on maailmalla tunnettu ilmiö, tosin harvinainen. Miksipä ei siis voisi liikuttaa kynääkin... On olemassa lukuisia tapauksia, joissa kirjoitusta väitetään ilmestyneen. Näillä asioilla ei kuitenkaan kannata leikkiä, koska esim. moni kummittelevaan asuntoon muuttanut on tullut hulluksi ajan myötä, tietysti koko ajan tietäen jotain olevan vialla, ja vierailijatkin ovat sen aina tienneet. Joillakin taloilla tai asunnoilla on sellainen historia.

    • pahankanssaeileikitä

      Ainakin siinä tapauksessa kun joku saa automaatiokirjoitusta ja myös spiritismi-istunnoissa, kun lasi siirtyy pysähtyen kirjainten kohdalla ja sanoja ja lauseita muodostuu.
      Todella vaarallista leikkiä antautua moiseen vihollisen työyhteyteen.

      • Pahojavoimiaeioo

        Kasvappa sinäkin vaikka aikuiseksi :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      717
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      610
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      579
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      576
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      184
      520
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    Aihe