tappajat linnaan

http://www.hs.fi/kotimaa/art-2000005009749.html

missä on ryhtisi kunnia työ...no ei ainakaan noilla
8288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tämä Knuuttihan vedättää tietysti viimeiseen asti, hilloohan se vaan tietää, Ja veronmaksajat maksavat.

Äänestä

16.12.2016 16:15
..."Kajaanin Otanmäen henkirikoksesta syytetyt irakilaiset turvapaikanhakijamiehet saivat pitkät vankeustuomiot Kainuun käräjäoikeudessa perjantaina.

Päätekijäksi poliisitutkinnassa osoittautunut 28-vuotias Ali Qasim Hammood Beni Zaid tuomittiin taposta 10 vuodeksi 10 kuukaudeksi vankeuteen.

Toinen syytetty, 19-vuotias Ahmed Hussein Ali Ali sai kuuden vuoden vankeustuomion törkeästä kuolemantuottamuksesta.

Miesten syyksi luetut muut rikokset olivat törkeä ryöstö, maksuvälinepetos ja ryöstö. Molemmat määrättiin suorittamaan rangaistustaan Oulun vankilaan.

Miehet asuivat tekonsa aikaan Otanmäen vastaanottokeskuksessa.

Äänestä

Tuomiot nyt hyvinkin ymmärrettäviä, pelättiin jo ehdonalaista ja sakkoja.
Onko palautus heti vai tuomion jälkeen, se vielä kiinnostaisi.

Äänestä

Pojilla varma leipä tiedossa...

Äänestä

Piruako niitä vielä täällä elätetään,karkotus ja heti sinne mistä tulivat. Saavat ehkä kurinpalautusta,karkurit.

Äänestä

Toivottavasti siellä linnassa on joku otanmäkeläinen Arton tuttu ja auttaa näitä tappajia pääsemään paratiisinsa.

Äänestä

Vastaanottokeskusten henkilöstö on ilmeisen vastentahtoista sekoittamaan poliisia selkkauksiin, koska vakava rikollisuus vokissa voi herättää Migrin kiinnostuksen ja johtaa selvityspyyntöihin sekä vastaanottokeskuksen sulkemiseen ja arvokkaan sopimuksen menettämiseen.

Myös Otanmäen vokissa oli poliisi rampannut päivittäin, ja vaikka päihteet on vokeissa nimellisesti kielletty, Otanmäen tappajat olivat ryypänneet vokissa ennen kaupungille lähtöä. SPR ei hallitse edes omia tilojaan.

Lisäksi poliisi ei kohtele turvapaikanhakijoita samoin kuin paikallisia rikollisia. Vokkien tapahtumia selvitellään paikan päällä ja kirjataan, mutta syytteitä ei nosteta. Samoin vaikkapa pahoinpitelyyn tai ahdisteluun syyllistynyt suomalainen viedään tekopaikalta poliisin huostaan, turvapaikanhakijat taas usein vain palautetaan vokkiinsa.

http://mvlehti.net/2016/12/18/spr-ansaitsisi-syytteen-otanmaen-ryostomurhasta/

Äänestä

Tervemenoa Oulun vankilaan ja siellä teitä jo odotellaan..!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pääsevätvähällä kirjoitti:

http://www.hs.fi/kotimaa/art-2000005009749.html

missä on ryhtisi kunnia työ...no ei ainakaan noilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu