Opel Vectra - kaasulämmitin

Hommasin Vectraan kaasulämmittimen. Ihan tehokas peli. Mutta kertokaapa tuoko sillä lämmittäminen paljon kosteutta auton ilmaan? Autossa on myös puukamina, mutta kaasulla saan sen nopeasti lämpimäksi.
2157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lämmitän omaa Ouppeliani rakovalkealla. Nuotio ei ollut hyvä ratkaisu, se lämmitti epätasaisesti. Rakovalkea takapenkillä antaa tasaisemman lämmön.
Naapurin pienikikkelinen bemaristi lämmittää baijerilaistaan kylminä aamuina kusemalla sen konepellille. Tai sitten sillä on vain jonkinlainen negatiivinen käsitys kysesietä automerkistä.

Äänestä

Onko sulla komposiitti- vai muovipullo?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tee-se-itse kirjoitti:

Hommasin Vectraan kaasulämmittimen. Ihan tehokas peli. Mutta kertokaapa tuoko sillä lämmittäminen paljon kosteutta auton ilmaan? Autossa on myös puukamina, mutta kaasulla saan sen nopeasti lämpimäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu