tanssia ennen? Häiritseekö jouluaatto mielestänne keskittymistänne tanssinne aikaiseen tai sitä edeltävään suukotteluunne? Entäs sen jälkeen?
jouluaatto tanssin aikana tai
jouluaattohäiriötekijänä
13273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei häiritse mitenkään. Ainoastaan sinä häiritset.
Häiritseekö sinua oma olemassaolosi tanssin aikana tai sen jälkeiseen pussiluun navan alle?
Täydellisen itseriittoisuuden oireyhtymää potevalle ihmiselle onkin ominaista, että koetaan muut häiriötekijöiksi, joita täytyy joissain tilanteissa kuten esimerkiksi tansseissa useita tunteja ympärillä sietää. Tämä selittää sen, miksi jotkut käyvät tansseissa vain tanssimassa eivätkä edes suukottelu-foksia katsellessaan toivoisi olevansa joku muu eli jompi kumpi suukottelu-foksaajista. Nimittäin he lähestyvät myös suukotteluongelmansa ratkaisua sitä kautta, että riittää, kun suukottelee omaa peilikuvaansa kotiin päästyään jo tuulikaapissa ja siitä eteenpäin kaikissa muissa huoneissa olevissa peileissä tai jo tanssipaikan pysäköintialueella auton taustapeilissä.
Vedä käteen ja totea EI HUONO!
Suukottele hanurias ennen ja jälkeen tanssin.Ei tansseissa suukotella on tautipesäkkeitä. Ota oma sika sitä on hieno suukotella ja korvia heilutella.Ja lopulta saat kinkun jouluksi.
Entäs joulun jälkeen?
Suukottele kalkkunaa joulun jälkeen.
Viimeksi joku suukotteli jo introlla nähtävästi jo ennen sotia tunnetulla suukottelumenetelmällä, joka oli tanssiharrastuspiireissä jo unohdettu. Suukottelumenetelmä näyttää tuottavan todella tehokkaasti suukkoja kaulalle niskaan ja sulohuulille sekä sieville korvainlehdille eikä yhtään lämäriä!
Mihin tämä maailma on menossa, kun ei edes jouluaatto tanssin aikana häiritse kenenkään keskittymistä tanssin aikaiseen eikä sen jälkeiseenkään suukotteluun. Minulle ainakin tulisi huono oma tunto, jos suukottelisin jouluaattona tanssituttavaani sensijaan, että viettäisin tunnelmallista joulua läheisteni ja tietenkin oman raksuni kanssa. Ja suukottelun aikainen ajatus siitä, että onkohan sitä kinkkuakaan enää siivuakaan jäljellä, kun sieltä suukottelemasta vihdoin ja viimein selviän, saisi minut kovin huolestumaan, minkä jälkeen en ehkä pystyisi läheskään täysillä keskittymään suukotteluunkaan.
Minkäläiset kengät tartteis hommaa jos meniski jouluks kotii eikä bailaa? Jamitäoon tupettenu nii tartteis hankkii jotai kinkku rasvaakii?
lumikengät ei varmasti ole muilla perä kammarissa.
Onneksi aloitan joulunviettoon nyt lähteisteni kanssa ja suljen nämä keskustelut. Tämä ketjun aloittaja on provosoija ja olen todella iloinen että en tarvitse suukotella hänen kanssaan ei tanssin alussa, ei lopussa, ei aattona eikä sen jälkeen. Voisit jo vaihtaa aihetta tämä on jo niin kulunut. Älä vaan seuraavaksi kirjoita samaa höpötystä aiheena uusivuosi. Suukottele nyt sitä raksuas ennen ja jälkeen ihan kaiken mahdollisen, se ei häiritse. Hyvää Joulua.
Kiitos samoin hyvää Joulua sinnekin!
PS: tapanin päivä tanssin aikana
tai sen jälkeen? Häiritseekö tapanin päivä mielestäsi keskittymistäsi tanssin aikaiseen tai sen jälkeiseen suukotteluun? Entäs sitä ennen?
Uusivuosi vaihtuu, Tavarasi laihtuu, iso ilo mulle, kulli maistuu sulle,