Hei! Minulla on henkilökohtainen avustaja ollut jo vuosia...olen vain loppuunväsynyt tähän byrokratiaan ja työnantajan velvollisuuksiin... Voisin olla viikon ilman avustajaa vaikka avustajan loman ajan. Suututtaa tämä kaikki ilmoittelu. Tarvitsen tietyn määrän apua kuukaudessa vaikka viikon tauon voisinkin pitää. Miten pääsisin mahdollisimman pienellä paperisodalla ja yhteydenpidolla sossuun. Olen jo ajatellut ostaa itse apua, mutta ei rahat riitä. Kotipalvelu ei missään nimessä käy, se on helvettiä. Sopisiko palvelusetelijärjestelmä paremmin minulle jonka avuntarve on vaihteleva ja pienehkö? Miten se on muilla toiminut suhteessa henkkarin pitoon? Kiitollisena kuulen kaikki kokemukset. Asun pk- seudulla.
käyttäjäkokemuksia palvelusetelistä?
Mikkovittuuntunut
2
461
Vastaukset
- junnukoodari
Kai se sossusta kysymällä selviää. Jos osaa ohjelmointia ja lomakkeet voi täyttää sähköisesti, niin sopivalla skriptilä säästänee aikaa.
- aloit
Kysyinkin käyttäjäkokemuksia. Enkä osaa ohjelmointia. Thanks.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-216130Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite895762Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin993759- 1263752
- 1281515
- 571437
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1301352- 381159
- 451143
- 271127