Tarvitseeko Lankkarin koulua purkaa?

eihomettaei

Onko lankkarin koulun purkaminen ihan välttämättömyys? Koulussa ei ole sisäilmaongelmia muita kuin, että tunkkaista ilmaa lopputunnista mutta sehän poistuu aukaisemalla ikkuna.

4

176

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lankkipoikanen

      Lankkarin koulu! Missä sellainen on?

    • rak.ins.KJ

      Langinkosken koulun purkaminen on täysin järjetön ajatus. Hyvä ja terve rakennus. Perustukset kunnossa. Vain ilmanvaihto on nykystandardien mukaan riittämätöntä.

      Uuden tehokkaamman ilmastoinnin kustannus koko rakennukseen lienee muutaman satatuhatta euroa riippuen toteutustavasta ja laajuudesta.

      Kotkan päättäjien typeryys alkaa tässä kohtaa saavuttamaan sellaisen rajan, että seuraavien vaalien odottamiseen ei ehkä ole enää aikaa, mikäli Langinkosken koulu päätetään purkaa uuden tieltä.

      • maksaako korjaus enemmän kuin uuden koulun rakentaminen


      • UrakoitsijaLK

        Korjaus maksaa 0,3 miljoonaa ja uusi koulu 15 miljoonaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4926
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2239
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      2069
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      202
      2013
    5. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      177
      1619
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      303
      1560
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      212
      1314
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      88
      1239
    9. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      207
      1192
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      65
      1184
    Aihe