Mahaani koskee erittäin paljon, en voi maata ja mahassa kiertää jatkuvasti. Tuntuu kuin oksentaisi mutta oksennusta ei kuitenkaan tule. Viikkon sitten tämä alkoi ja luulin närästykseksi ja otin sitten illalla rennien koska en pystynyt nukkumaan ja se auttoi. Nyt kivut ovat kasvaneet liian tuskallisiksi ja rennietkään ei auta. Mahatautia ei kai ole koska tätä on kestänyt viikon ja uloste oli kovaa. Auttakaa!?
Vastaukset 12
- Tri_Joulu
Kerralla koko kori keskiolutta, niin eipä ole enää kovalla.
- EiRennietäEnää
ÄLÄ IHMEESSÄ RENNIETÄ OTA!! Se oli minulle ainakin pahinta ja vatsa kuralla. Somac Controll on turvallinen vaihtoehto ja sitä olen käyttänyt tarpeen tullen joskus, mutta se auttoi ja ei tee huonoa ja oksettavaa oloa. Närästykseen nuo tarkoitettu, mutta ruokatottumuksilla onnistuu. Minulla yogurtit tekevät sellaisen närästyksen, että on oksat pois, sekin jo on auttanut pitkälle. Kahvia voi vähentää jos tuntuu närästysrajoille menevän, samoin suklaat.
- umivatsa
Rennie on sama kuin Samarin - hedelmäsuola tai ennen vanhaa ruokasoodaa nautittiin röyhtäilyyn eli ilmaa mahassa. Syy selvitettävä.
Kotikonstein vatsaumpi http://biohakkerit.fi/2014/10/09/suoliston-kunto-terveyden-kulmakivi/
http://www.kovavatsa.fi/ummetus
Noi klassiset ;luumut pellavansiemenet leseet yöksi veteen ja aamulla kitaan.
Mee ny äkkiä terveysasemalle käymään
Sairaanhoitaja tarttet- lasiöljy
Mene lähimpään kebbilaan ja tilaa jäterulla.Vatsa pamahtaa kuralle suoli tyhjenee ja olo on kevyt
- asrget
Sappirakkosi lienee tulehtunut.
- avunsaanutoon
Suolikaasut tuon kivun tekee. Käytä ravinnon lisäksi paljon kuituja. Annan ilmaisen ohjeen. Osta viherkurkku ja napsi siitä puolet ainakin vaikka puolukkahillon kanssa. Vaivasi lieventyy kohta puoliin.
- mahan_kunto
Aloita atriointi aina lasillisella vettä jossa 1 rkl http://www.jspoy.fi/omenaviinietikka
Vatsakivut: Sekoita ruokalusikallinen luomuomenaviinietikkaa tuopilliseen lämmintä vettä ja juo aamulla tyhjään vatsaan. Mukaan voi vapaasti sekoittaa hunajaa tai siirappia.
pH:n tasapainottaminen: Luonnonlääkinnässä kehotetaan tasapainottamaan hapanta ruokavaliota omenaviinietikalla, sillä veren tarkka pH on välillä 7,35 – 7,45 ja hyvän ruokavalion tulisi heijastella tätä arvoa. Normaalisti länsimaiset syövät liikaa lihaa ja muita happamia ruokia, mikä johtaa väsymykseen, ahdistukseen, ärtyneisyyteen, päänsärkyyn, infektioihin, runsaaseen liman eritykseen, kurkkukipuun, nenä- ja poskionteloiden tulehduksiin ja kohonneeseen nivelreuman ja kihdin kaltaisten sairauksien riskiin - Ammani
Ihan selvästi munuaisaltaan tulehdus! Työkaverilla oli samanlaiset oireet ja viimeinen joutui sairaalaan!!
- ToistaTilalle
Rennie vain pahensi ainakin minulla vatsani tilaa. Se teki kuvottavan ja pahan olon. Nykyään yrittävät eri makuisina myydä mutta mitä jos se on paha vatsalle niin mitä siinä maku auttaa muuta kuin sen nielemiseen. Sehän itsessäänkin maistuu pahalle ja ovat huomanneet toki.
Parempia vaihtoehtoja löytyy, nuo pienet Somacit esimerkiksi ja auttavat sitten myös todella ja pidempään, - hoitajalle
mene lääkäriin
- RennieJaRipuli
Makuja on monta, mutta tuote ei siitä parane! Ripulia ja pahoinvointia jos noita nielee.
Mainostus tv:ssä on varmaan jo paniikkikohtaus kun tuotteella on parempia vaihtoehtoja tarjolla ja ne tehoavat ja vatsa on kunnossa. Somac on yksi niistä hyvistä vaihtoehdoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid139920En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44667Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21598Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.120590- 36542
- 63538
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50535Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää143503Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34498Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni25472